Detektyw Murdoch 7: W rytmie ragtime'u (10)

(Murdoch Mysteries 7: Murdoch In Ragtime)

serial kryminalny Kanada/​Wielka Brytania 2013
zdjęcie

W skrócie

W mieście ma się odbyć koncert zespołu czarnoskórych muzyków, grających ragtime. Grupa szybko zyskuje popularność. Niestety, pewnego dnia jej wokalista zostaje znaleziony martwy.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Kanada, początek XX wieku. Popularność zyskują kinoteatry i grane w nich pierwsze filmy dźwiękowe. Podczas jednego z seansów dojdzie do strzelaniny. Detektyw William Murdoch rozpocznie śledztwo w tej sprawie. W kręgu podejrzanych znajdzie się obecny na widowni znany wynalazca Thomas Edison. Murdoch zmierzy się także z fenomenem zabójczych pająków, potworem z morskiej piany, zombie i zagadkową śmiercią rowerzysty. Jak zwykle będzie mógł liczyć na pomoc podwładnego George'a Crabtree i ukochanej Julii Ogden.

W tym odcinku

W mieście ma się odbyć koncert zespołu czarnoskórych muzyków, grających ragtime i jazz. Grupa szybko zyskuje popularność i przekonuje do siebie słuchaczy. Niestety, pewnego dnia dochodzi do wstrząsającego wydarzenia: wokalista zespołu zostaje znaleziony martwy. William, który prowadzi śledztwo, na początek postanawia przyjrzeć się historii grupy. Okazuje się, że przeszłość muzyków jest wyjątkowo skomplikowana. Detektyw postanawia więc pójść innym tropem i poszukać dowodów świadczących o popełnieniu morderstwa na tle rasowym. Niestety, śledztwo jest żmudne i zagmatwane, a morderca wciąż pozostaje na wolności.

Występują

Twórcy

Ładuję...