Detektyw Murdoch 7: Śmierć podróżnika (8)

(Murdoch Mysteries 7: Republic of Murdoch)

serial kryminalny Kanada/​Wielka Brytania 2013
zdjęcie

W skrócie

Zamordowano handlarza starociami pochodzącego z Nowej Fundlandii. Murdoch dowiaduje się o odwiecznym sporze o legendarną mapę skarbów, który może mieć związek ze zbrodnią.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Kanada, początek XX wieku. Popularność zyskują kinoteatry i grane w nich pierwsze filmy dźwiękowe. Podczas jednego z seansów dojdzie do strzelaniny. Detektyw William Murdoch rozpocznie śledztwo w tej sprawie. W kręgu podejrzanych znajdzie się obecny na widowni znany wynalazca Thomas Edison. Murdoch zmierzy się także z fenomenem zabójczych pająków, potworem z morskiej piany, zombie i zagadkową śmiercią rowerzysty. Jak zwykle będzie mógł liczyć na pomoc podwładnego George'a Crabtree i ukochanej Julii Ogden.

W tym odcinku

W jednym z hotelowych pokoi zostają znalezione zwłoki mężczyzny. Okazuje się, że denat to pochodzący z Nowej Fundlandii handlarz starociami. Murdoch szybko dociera do głównego podejrzanego, przestępcy Jacoba Doyle'a. Dalsze śledztwo prowadzi detektywa i pomagającego mu sierżanta Crabtree do Nowej Fundlandii. Tam dowiadują się o odwiecznym konflikcie w rodzinie Farrelly. Członkowie rodu spierają się o legendarną mapę skarbów. Wiliam musi sprawdzić, czy pożądany artefakt miał coś wspólnego ze śmiercią handlarza.

Występują

Twórcy

Ładuję...