Detektyw Murdoch 7: Murdoch z Loch Ness (7)

(Murdoch Mysteries 7: Loch Ness Murdoch)

serial kryminalny Kanada/​Wielka Brytania 2013
zdjęcie

W skrócie

Na brzegu jeziora znaleziono ciało. Na nodze ofiary widać ślad po ugryzieniu. Po okolicy rozchodzi się wieść, że w Ontario żyje potwór. Murdoch podchodzi z dystansem do tych rewelacji.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Kanada, początek XX wieku. Popularność zyskują kinoteatry i grane w nich pierwsze filmy dźwiękowe. Podczas jednego z seansów dojdzie do strzelaniny. Detektyw William Murdoch rozpocznie śledztwo w tej sprawie. W kręgu podejrzanych znajdzie się obecny na widowni znany wynalazca Thomas Edison. Murdoch zmierzy się także z fenomenem zabójczych pająków, potworem z morskiej piany, zombie i zagadkową śmiercią rowerzysty. Jak zwykle będzie mógł liczyć na pomoc podwładnego George'a Crabtree i ukochanej Julii Ogden.

W tym odcinku

W Toronto nastała fala upałów. Mieszkańcy miasta, w poszukiwaniu ochłody, udają się na plażę nad jeziorem Ontario. W letnie dni wypoczywają tu także Wiliam, Julia i Brackenreid. Pewnego dnia ich spokój zakłóca nieoczekiwany incydent. Elaine Lawson, uczestniczka konkursu piękności, znalazła wyrzucone na brzeg ciało swojej koleżanki Katie. Oględziny zwłok wykazują, że przyczyną śmierci nie było zwykłe utonięcie. Na nodze dziewczyny detektywi zauważają ogromny ślad po ugryzieniu. Po okolicy szybko rozchodzi się wieść, że w jeziorze żyje potwór. Murdoch podchodzi jednak z dystansem do tych rewelacji.

Występują

Twórcy

Ładuję...