Łowcy cieni. Pod presją: Sprawa życia i śmierci (25)

serial paradokumentalny Polska 2019  od 12 lat

W skrócie

Do łowców trafia sprawa zabójstwa przestępcy gospodarczego. Jego ciało znaleziono w pobliżu śmietnika. Detektywi ustalają, że przed śmiercią nawiązał on kontakt z podejrzanym hakerem Sindbadem.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Kulisy pracy śledczych z tajnej jednostki policji, którzy zajmują się najpoważniejszymi sprawami kryminalnymi. Funkcjonariusze CBŚP Maryśka Cybulska (Agnieszka Mrozińska), Patryk Karwowski (Sławomir Doliniec), Brunon Małecki (Wojciech Medyński) i Jagna Dobosz (Izabela Jarosińska) pod kierunkiem Roberta Ziętary (Andrzej Wieczorek) prowadzą śledztwa dotyczące zabójstw, porwań i zamachów. Często działają w porozumieniu z agentem Interpolu Takohiro Haradą. Do pomocy mają dwóch informatyków (Joanna Majstrak i Szymon Kołodziej), technika kryminalistyki (Elżbieta Panas) i profilera (Mateusz Jędraś), a także informatorkę (Monika Jarosińska), byłą prostytutkę, obecnie właścicielkę salonu masażu. Pracownicy tajnej jednostki nie istnieją w social mediach, nie mają rodzinnych zdjęć, by chronić swoich bliskich. Siedziba biura mieści się zwykłym biurowcu, by nie wzbudzać podejrzeń.

W tym odcinku

Do łowców trafia sprawa zabójstwa Michała Chomiaka, drobnego przestępcy gospodarczego. Jego ciało zawinięte w dywan znaleziono w pobliżu śmietnika. Dzięki zeznaniom narzeczonej zamordowanego detektywi dowiadują się, że mężczyzna borykał się z problemami finansowymi. Nawiązał też kontakt z podejrzanym hakerem o pseudonimie Sindbad. Do przestępcy udaje się dotrzeć Tomkowi. Sindbad proponuje mu spotkanie. Informatyk przekonuje łowców, że poradzi sobie z pracą w terenie pod przykrywką, ale wpada w kłopoty. Brunon odkrywa, że nie ma środków na koncie. Okazuje się, że gotówkę wypłaciła z bankomatu Julia. Mężczyzna konfrontuje się z córką. Po raz pierwszy mają okazję szczerze ze sobą porozmawiać.

Występują

Zobacz także

Ładuję...