Łowcy cieni. Pod presją: Sprzedawczyki (21)

serial paradokumentalny Polska 2019  od 12 lat

W skrócie

Po przegranym meczu piłkarz Paweł zostaje wciągnięty przez zamaskowanych sprawców do samochodu. Robert przydziela sprawę łowcom. Na nagraniu z monitoringu widać numer rejestracyjny auta porywaczy.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Kulisy pracy śledczych z tajnej jednostki policji, którzy zajmują się najpoważniejszymi sprawami kryminalnymi. Funkcjonariusze CBŚP Maryśka Cybulska (Agnieszka Mrozińska), Patryk Karwowski (Sławomir Doliniec), Brunon Małecki (Wojciech Medyński) i Jagna Dobosz (Izabela Jarosińska) pod kierunkiem Roberta Ziętary (Andrzej Wieczorek) prowadzą śledztwa dotyczące zabójstw, porwań i zamachów. Często działają w porozumieniu z agentem Interpolu Takohiro Haradą. Do pomocy mają dwóch informatyków (Joanna Majstrak i Szymon Kołodziej), technika kryminalistyki (Elżbieta Panas) i profilera (Mateusz Jędraś), a także informatorkę (Monika Jarosińska), byłą prostytutkę, obecnie właścicielkę salonu masażu. Pracownicy tajnej jednostki nie istnieją w social mediach, nie mają rodzinnych zdjęć, by chronić swoich bliskich. Siedziba biura mieści się zwykłym biurowcu, by nie wzbudzać podejrzeń.

W tym odcinku

Po przegranym meczu piłkarz Paweł zostaje wciągnięty przez zamaskowanych sprawców do samochodu. Robert przydziela sprawę łowcom. Na nagraniu z monitoringu widać numer rejestracyjny auta porywaczy. Jego właścicielem jest Gruby, przywódca stadionowych chuliganów. On jednak twierdzi, że pojazd mu skradziono, co okazuje się prawdą. Łowcy przesłuchują żonę zaginionego, Alicję. Kobieta nic nie wie o sprzedawaniu meczów, ale rzuca podejrzenie na managera Pawła. Tomek zakłada podsłuch w telefonie Alicji, a jej dom zostaje wzięty pod obserwację. Manager zaginionego sportowca zarzeka się, że nie porwał Pawła i ma alibi. Wkrótce z żoną piłkarza kontaktują się bandyci, którzy domagają się 5 milionów złotych w zamian za uwolnienie zakładnika. Jagna i Brunon unikają sytuacji sam na sam po niespodziewanym pocałunku. Oboje dochodzą do wniosku, że nie są gotowi na nic więcej.

Występują

Zobacz także

Ładuję...