Komisarz Alex 13: Nieczysta gra (163)

serial kryminalny Polska 2019  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Adwokat Kleist przyznaje się do zabójstwa żony. Twierdzi, że zbrodnia była reakcją na zdradę. W jego domku w ogrodzie policjanci natrafiają na mężczyznę, który jest przykuty kajdankami do łóżka.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Dalsze losy pracowników biura policji kryminalnej z Łodzi, Górskiego (Krystian Wieczorek), młodszego aspiranta Gustawa Bielskiego (Piotr Bondyra), komisarz Marty Grabskiej (Beata Fido), Lucyny (Magdalena Walach) i Niny (Karolina Nolbrzak), którzy z pomocą owczarka niemieckiego, Alexa, prowadzą skomplikowane śledztwa.

W tym odcinku

Ginie młoda i piękna żona znanego adwokata Adama Kleista, Weronika. Górski przesłuchuje mecenasa, który od razu przyznaje się do popełnienia morderstwa. Twierdzi, że zabił w afekcie, ponieważ partnerka powiedziała mu, iż ma kochanka i chce od niego odejść. Podczas oględzin willi, w której doszło do zbrodni, policjanci trafiają na zadziwiające znalezisko. W domku w ogrodzie śpi mężczyzna przykuty kajdankami do łóżka. Okazuje się, że to 30-letni syn Kleista, Maurycy, artysta rzeźbiarz, który w ten sposób chroni się przed lunatykowaniem. Funkcjonariusze zabierają go na przesłuchanie. Wkrótce udaje im się dotrzeć do sprzątaczki Tamary. Kobieta zeznaje, że w dniu swojej śmierci Weronika wysłała dwa listy: jeden do siostry Julii Zarzyckiej, a drugi prawdopodobnie do jakiejś gazety. W sprawie następuje diametralny zwrot, kiedy obrońca Adama mówi Górskiemu, iż jego klient jest niewinny, a przyznał się jedynie po to, by chronić syna.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...