Artyści (8)

serial obyczajowy Polska 2016  od 16 lat

W skrócie

Przygotowania do spektaklu Richter opóźniają się. Dyrektor chce wystawić nową sztukę. Mąż inspicjentki sugeruje jednak Marcinowi, by doprowadził do premiery przygotowanej przez znaną reżyserkę.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Opowieść o losach zespołu aktorskiego fikcyjnego, publicznego Teatru Popularnego w Warszawie. Akcja serialu rozpoczyna się w dniu, w którym zasłużony dyrektor placówki zostaje znaleziony martwy na scenie, po tym jak popełnił samobójstwo. Jego następcą zostaje młody reżyser z prowincji (Marcin Czarnik). Nowy dyrektor przystępuje do pracy z głową pełną ambitnych planów repertuarowych. Brutalne realia szybko sprowadzają go na ziemię.

W tym odcinku

Richter wraca do teatru, gdzie czekają na nią niemiłe niespodzianki. Mimo wielu wysiłków włożonych przez ambitną reżyser w przygotowanie spektaklu, nie uda się na czas zrealizować jej założeń. Dyrektor chce wystawić nową sztukę - mniej wymagającą w zakresie obsady. Mąż inspicjentki sugeruje jednak Marcinowi, by mimo kłopotów doprowadził do premiery Richter. Dzięki rozgłosowi, który towarzyszy sławnej reżyserce, trudniej będzie urzędnikom podjąć decyzję o zamknięciu teatru. Tymczasem Sterczyński - jako naczelnik Biura Kultury Urzędu Miasta - przekonuje w mediach, że Teatr Popularny powinien zostać sprywatyzowany.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...