Lombard. Życie pod zastaw 5 (249)

serial obyczajowy Polska 2019  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Pedagog i dyrektor liceum, Feliks Jurczak, otrzymuje SMS z kompromitującym go filmem. Do lombardu przychodzi kobieta z zamiarem sprzedania drona. Uważa, że jej mąż podgląda sąsiadkę.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Prowadzenie lombardu to zajęcie ciekawe, niekiedy ekscytujące, ale często i niebezpieczne. Przekonuje się o tym właściciel tej instytucji, Kazimierz Barski (Zbigniew Buczkowski), jego rodzina, pracownicy, a także klienci. Są to zarówno osoby starsze, potrzebujące środków do życia, jak i młode, które zastawiają na kilka dni laptop czy telefon. Do lombardu równie chętnie zaglądają zwariowani poszukiwacze okazji, złodzieje czy nawet policjanci.

W tym odcinku

Pedagog i dyrektor liceum, Feliks Jurczak, cieszy się dobrą opinią w swoim środowisku. Zamierza również kandydować w zbliżających się wyborach na posła. Po spotkaniu ze sponsorami kampanii budzi się jednak bez świadomości, do czego doszło minionej nocy. Tego samego dnia otrzymuje wiadomość SMS z kompromitującym go filmem. Kobieta w zamian za milczenie chce pieniędzy. Kariera Jurczaka wisi na włosku. Do lombardu przychodzi kobieta z zamiarem sprzedania drona. Jest przekonana, że jej małżonek używa go, by podglądać sąsiadkę. On zaś utrzymuje, że kamera zarejestrowała materiał dotyczący życia ptaków. Mimo nie najlepszego stanu Rolecki wypisuje się ze szpitala. Andżelika i Lolek zauważają, że jego zachowanie stało się dziwne. Lolek wybiera się do kina z Dagmarą, udziela jej też wskazówki dotyczącej segregacji śmieci. Zacieśnianiu się ich relacji przygląda się Kaja.

Występują

Twórcy

Ładuję...