Ukryta prawda | sezon 16 odc. 1107

serial paradokumentalny Polska 2019  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Hipochondryczka Teresa zmusza swoją córkę Kasię do spotkania z poleconą zielarką. Pije zalecony napar przez kilka tygodni. Zaczyna uskarżać się na złe samopoczucie. Okazuje się, że ma halucynacje.

Oglądaj w telewizji

Śr 13.12 19:00
TVN 7logo

Opis

Przejmujące opowieści, które mogą przydarzyć się każdemu człowiekowi. Każdy odcinek serialu to nowa, jeszcze bardziej zawikła historia i kolejni bohaterowie, którzy muszą poradzić sobie z życiowymi dramatami. W tym sezonie programu z poważnymi problemami zmagać się będą Jadwiga i Czesław, którzy odkryją że ich córka, zakonnica Helena, jest w ciąży. Para będzie próbowała dowiedzieć się, kim jest ojciec dziecka. Widzowie poznają też losy Eweliny, która poznaje niepokojące sekrety swojego osadzonego w więzieniu partnera Damiana.

W tym odcinku

Matka Kasi to hipochondryczka. 25-letnia kobieta uważa, że tak naprawdę jest ona zdrowa, a swoim postępowaniem próbuje jedynie zwrócić na siebie uwagę. Pewnego dnia Teresa zmusza córkę do spotkania z poleconą przez znajome zielarką. Kasia od razu informuje Anastazję, że jej mamie nic nie dolega, jedyny problem to przewrażliwienie na punkcie własnych dolegliwości. Chce, żeby dała klientce zwykłe leki, która mają zadziałać jak placebo. Teresa pije zioła przez kilka tygodni. Po tym czasie ponownie zaczyna uskarżać się na złe samopoczucie, jednak teraz Kasia nie podejmuje żadnych działań. Ma zresztą ku temu powody - szef jest niezadowolony z powodu jej ciągłych spóźnień i nagłego opuszczania biura. Kiedy Teresa znowu dzwoni do córki w środku nocy, ona postanawia przyjechać, żeby przeprowadzić z matką poważną rozmowę. Na miejscu odkrywa, że tym razem kobieta ma prawdziwe objawy: halucynacje i problemy z oddychaniem. Zdaniem lekarza winę ponoszą zioła.

Zobacz także

Ładuję...