Lombard. Życie pod zastaw 5 (248)

serial obyczajowy Polska 2019  od 12 lat

W skrócie

Pisarz Urbanek mieszka wraz z żoną w domu na wsi. Przeniósł się tam z miasta w poszukiwaniu niezbędnej do pracy nad książką ciszy. Niestety spokój zakłóca mu pies sąsiada, rolnika Siennickiego.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Prowadzenie lombardu to zajęcie ciekawe, niekiedy ekscytujące, ale często i niebezpieczne. Przekonuje się o tym właściciel tej instytucji, Kazimierz Barski (Zbigniew Buczkowski), jego rodzina, pracownicy, a także klienci. Są to zarówno osoby starsze, potrzebujące środków do życia, jak i młode, które zastawiają na kilka dni laptop czy telefon. Do lombardu równie chętnie zaglądają zwariowani poszukiwacze okazji, złodzieje czy nawet policjanci.

W tym odcinku

Pisarz Urbanek mieszka wraz z żoną w nowocześnie urządzonym domu na wsi. Przeniósł się tam z miasta w poszukiwaniu niezbędnej do pracy nad książką ciszy. Jego nadzieje okazują się jednak płonne, ponieważ spokój zakłóca mu m.in. pies sąsiada, rolnika Siennickiego. Kumple, Sejnowski i Kuczak, próbują zastawić w lombardzie złoty medal paraolimpijski. Jednak siostra Sejnowskiego nie chce, by doszło do transakcji. Lidka i Beton zapoznają się ze sprawą Ryżego, który przebywa w tym samym szpitalu co Kielak.

Występują

Twórcy

Ładuję...