Teleman

Niezwykłe Stany Prokopa (1/5)

program rozrywkowy Polska 2017  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Marcin przejedzie przez most Golden Gate, na którym agent 007 stoczył morderczy bój z Maksem Zorinem. Odwiedzi też dzielnicę Castro, gdzie o prawa homoseksualistów walczył Harvey Milk.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Marcin Prokop w pełnym humoru programie wybierze się w spontaniczną podróż po Ameryce. W ciągu trwającej ponad miesiąc podróży po Stanach Zjednoczonych dziennikarz pokona tysiące kilometrów. Widzowie będą mieli okazję zobaczyć zaułki największej w USA chińskiej dzielnicy, znaleźć się za murami najsłynniejszego więzienia Alcatraz oraz wyjrzeć z okna najwyższego wieżowca w San Francisco. Prowadzący zatrzyma się na największym na świecie postoju gigantycznych ciężarówek, zajrzy do hippisowskiego miasteczka oraz wpadnie do wyjątkowej restauracji, która jest połączona z pralnią. Publiczność będzie mogła nacieszyć oczy niesamowitymi krajobrazami, unikatowymi parkami narodowymi oraz wspaniałymi wodospadami.

W tym odcinku Marcin uda się do San Francisco. Prowadzący przejedzie przez most Golden Gate, na którym Agent 007 stoczył morderczy bój z Maksem Zorinem w filmie o przygodach Jamesa Bonda. Odwiedzi też kolorową dzielnicę Castro, gdzie o prawa homoseksualistów walczył niegdyś Harvey Milk. Następnie uda się do dzielnicy Haight-Ashbury, kolebki hippisów, w której Marcin przejdzie zaskakującą metamorfozę. Wizyta w tym mieście nie obyłaby się także bez wycieczki na Lombard Street, znanej jako najbardziej zakręcona ulica na świecie. Po spacerze ulicami miasta prezenter zabierze nas na najbardziej liberalną plażę w Kalifornii oraz pokaże słynne więzienie Alcatraz, gdzie zakończył swą gangsterską karierę Al Capone.

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...