Miś Fantazy: Busola Latariusza (12)

serial animowany Polska 2007  b.o.

W skrócie

Czarodziej Prospero opowiada Julce, Zagadce, Żuczkowi Wesołkowi i Misiowi Fantazemu o magicznej busoli Latariusza. Poszukiwacze skarbów - Chudy Joe i Gruby Bill - postanawiają ją ukraść.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Julia i niebieski Miś przybywają do Słonecznej Krainy. Jednak panuje tam przejmujący chłód i wszystko powoli zamarza. Magiczny kryształ, największy skarb i serce Krainy, który zawsze znajdował się w dziupli Drzewa Spotkań, teraz zniknął. Julia i Miś zmierzają do groty Czarodzieja Prospera, aby wyjaśnić przyczynę tych niepokojących zmian. Okazuje się, że tylko niebieski Miś może odzyskać magiczny kryształ i uratować Krainę. Jednak Miś i Julia wpadają do podziemnych labiryntów Węża Gagatka. Żaba Kapa-Kapa, Zagadka i Czarodziej z Żuczkiem Wesołkiem naradzają się, jak pomóc przyjaciołom. Tymczasem Julia i Miś kierują się tajemniczym światłem, które rozświetla wnętrza podziemnych grot węża i szukają wyjścia z pułapki.

W tym odcinku

Julka, Zagadka, Żuczek Wesołek i Misio Fantazy słyszą od czarodzieja Prospero historię o magicznej busoli Latariusza, przy pomocy której rozbitkowie bez problemu trafiają do domu. Do Słonecznej Krainy przypływają poszukiwacze skarbów - Chudy Joe i Gruby Bill. Trafiają na Fantazego, który zdradza historię busoli. Joe i Bill chcą ją ukraść, biorą Fantazego i Wesołka na swoich zakładników. Żuczek ucieka i zwołuje pomoc. Jednak kiedy złodzieje chcą zabrać busolę, w magiczny sposób przenoszą się do szalupy na pełnym morzu.

Ładuję...