Endeavour: Sprawy młodego Morsa 2: Kraina marzeń (4-ost.)

(Endeavour 2: Neverland)

serial kryminalny Wielka Brytania 2014

W skrócie

Morse zajmuje się sprawą zabójstwa byłego reportera, Erica Pattersona. Jego ciało zostało znalezione przy torach kolejowych. Ostatnią osobą, która widziała ofiarę, był Alderman Wintergreen.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Wielka Brytania, lata 60. W kolejnym sezonie początkujący inspektor policji Endeavour Morse wraca do pracy po czterech miesiącach zwolnienia. Mimo tragicznych przeżyć i postrzelenia nie zamierza zmieniać zawodu.

W tym odcinku

Morse zajmuje się sprawą zabójstwa byłego reportera, Erica Pattersona. Jego ciało zostało znalezione przy torach kolejowych. Śledztwo wykazuje, że ostatnią osobą, która widziała ofiarę, był Alderman Wintergreen. Mężczyźni pokłócili się wówczas o rozbudowę poprawczaka Blenheim Vale przez firmę, której właścicielem jest niejaki Landesman. W międzyczasie 10-letni Tommy Cork ucieka z domu. Okazuje się, że nad chłopcem znęca się ojciec. Niebawem z więzienia ucieka George Aldridge, wychowanek poprawczaka Blenheim Vale. Kilka dni później policja znajduje ciało zbiega. Morse podejrzewa, że mały Tommy mógł być świadkiem morderstwa, dlatego teraz się ukrywa. Nieoczekiwanie z Endeavourem kontaktują się trzej koledzy George'a z poprawczaka. Zgodnie zeznają, że w czasie rządów Wintergreena i Landesmana w Blenheim Vale dochodziło do seksualnego wykorzystywania wychowanków. Głośna sprawa została jednak szybko zatuszowana. Morse musi zbadać, czy szereg następujących w podobnym czasie wydarzeń to czysty zbieg okoliczności, czy poszczególne części układanki, która ma związek z mrocznymi tajemnicami z przeszłości.

Występują

Twórcy

Ładuję...