Teleman

Detektyw Murdoch 6: Murdoch w pułapce (13-ost.)

(Murdoch Mysteries: The Murdoch Trap)

serial kryminalny Kanada/​Wielka Brytania 2013
zdjęcie

W skrócie

Murdoch zostaje odsunięty od śledztwa w sprawie zbrodni, o którą oskarżono Ogden. Próbuje na własną rękę dowieść, że ślady świadczące przeciwko kobiecie, zostały sfabrykowane.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Schyłek epoki wiktoriańskiej. Toronto jest prawdziwym tyglem kultur i narodów. Mieszkają tu zarówno tradycyjne mieszczańskie rodziny, jak i niedawno przybyli, zagubieni emigranci. W tej pełnej kontrastów metropolii działa młody as policji, niezwykle inteligentny detektyw William Murdoch (Yannick Bisson). Tropiąc przestępców, wykorzystuje nie tylko swoje nieprzeciętne zdolności - w swoich śledztwach sięga także po najnowsze zdobycze nauki i techniki. Jego metody pracy budzą nieufność kolegów, którzy wolą tradycyjne sposoby działania. Sojuszniczką Murdocha jest doktor Julia Ogden (Helene Joy) - pierwsza kobieta koroner w historii kanadyjskiej policji. Młody detektyw może też liczyć na wsparcie swojego szefa, inspektora Brackenreida (Thomas Craig). Nie jest on przekonany do metod pracy podwładnego, ale wie, że jest on bezsprzecznie najlepszym detektywem w całym Toronto.

W tym odcinku

Murdoch i Brackenreid zostają odsunięci od śledztwa w sprawie zbrodni, o którą oskarżono doktor Ogden. Próbują na własną rękę oczyścić Julię z zarzutów. Murdoch próbuje dowieść, że ślady świadczące przeciwko kobiecie, zostały sfabrykowane. Odwiedza też ukochaną w więzieniu, próbując dodać jej otuchy. Doktor Ogden jest jednak kompletnie załamana. Detektyw odwiedza miejsce zbrodni w poszukiwaniu nowych tropów. Czeka go niemiła niespodzianka.

Występują

Twórcy

Ładuję...