Teleman

Lombard. Życie pod zastaw 5 (202)

serial obyczajowy Polska 2019  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

19-letnia Daria na skutek wypadku doznała uszkodzenia rdzenia kręgowego i jest sparaliżowana. Wysyła list do kliniki eutanazji w Szwajcarii. Rodzice dziewczyny zbierają pieniądze na jej leczenie.

Oglądaj w telewizji

Wt 27.07 20:00
TV Puls 2logo

Opis

Prowadzenie lombardu to zajęcie ciekawe, niekiedy ekscytujące, ale często i niebezpieczne. Przekonuje się o tym właściciel tej instytucji, Kazimierz Barski (Zbigniew Buczkowski), jego rodzina, pracownicy, a także klienci. Są to zarówno osoby starsze, potrzebujące środków do życia, jak i młode, które zastawiają na kilka dni laptop czy telefon. Do lombardu równie chętnie zaglądają zwariowani poszukiwacze okazji, złodzieje czy nawet policjanci.

W tym odcinku

Daria ma 19 lat. Na skutek wypadku doznała uszkodzenia rdzenia kręgowego i jest niemal całkowicie sparaliżowana. Z rozpaczy wysyła list do kliniki eutanazji w Szwajcarii. Rodzice dziewczyny zastawiają w lombardzie przedmioty, w tym elektryczny wózek, by zdobyć pieniądze na jej leczenie. Nie mają pojęcia o samobójczych marzeniach swojej córki. Beton pomaga synowi swojej sąsiadki, który wpadł w kłopoty. Magda próbuje poderwać policjanta. Do zakładu Kazimierza przychodzi Zefel (Krzysztof Hanke), który umówił się na randkę przez internet. Jednak wyczekiwane przez mężczyznę spotkanie zaczyna się od fatalnego nieporozumienia.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...