Detektyw Murdoch 6: Zbrodnia i kara (12)

(Murdoch Mysteries: Crime & Punishment)

serial kryminalny Kanada/​Wielka Brytania 2013
zdjęcie

W skrócie

Ginie doktor Darcy Garland. Wielu świadków twierdzi, że na miejscu zbrodni była doktor Ogden. Murdoch zamierza rozwiązać zagadkę i udowodnić, że doszło do nieporozumienia.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Schyłek epoki wiktoriańskiej. Toronto jest prawdziwym tyglem kultur i narodów. Mieszkają tu zarówno tradycyjne mieszczańskie rodziny, jak i niedawno przybyli, zagubieni emigranci. W tej pełnej kontrastów metropolii działa młody as policji, niezwykle inteligentny detektyw William Murdoch (Yannick Bisson). Tropiąc przestępców, wykorzystuje nie tylko swoje nieprzeciętne zdolności - w swoich śledztwach sięga także po najnowsze zdobycze nauki i techniki. Jego metody pracy budzą nieufność kolegów, którzy wolą tradycyjne sposoby działania. Sojuszniczką Murdocha jest doktor Julia Ogden (Helene Joy) - pierwsza kobieta koroner w historii kanadyjskiej policji. Młody detektyw może też liczyć na wsparcie swojego szefa, inspektora Brackenreida (Thomas Craig). Nie jest on przekonany do metod pracy podwładnego, ale wie, że jest on bezsprzecznie najlepszym detektywem w całym Toronto.

W tym odcinku

Ginie doktor Darcy Garland. Wielu świadków twierdzi, że na miejscu zbrodni była doktor Ogden. Również kochanka lekarza zeznaje, że był on tego dnia umówiony z Julią. Murdoch nie wierzy w winę ukochanej. Zamierza rozwiązać zagadkę i udowodnić, że doszło do nieporozumienia. Naczelni policji Giles postanawia jednak odsunąć go od sprawy, powołując się na osobiste zaangażowanie detektywa w sprawę. Tymczasem wszystkie dowody świadczą przeciwko Julii. Murdoch musi znaleźć sposób, by ratować ukochaną.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...