Detektyw Murdoch 6: Siostrzyczki (10)

(Murdoch Mysteries: Twisted Sisters)

serial kryminalny Kanada/​Wielka Brytania 2013
zdjęcie

W skrócie

Murdoch i Crabtree badają sprawę utonięcia dziewczyny. Ktoś zadał jej cios w głowę. Ofiarą jest reporterka jednej z lokalnych gazet. Murdoch podejrzewa, że wpadła ona na trop jakiejś afery.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Schyłek epoki wiktoriańskiej. Toronto jest prawdziwym tyglem kultur i narodów. Mieszkają tu zarówno tradycyjne mieszczańskie rodziny, jak i niedawno przybyli, zagubieni emigranci. W tej pełnej kontrastów metropolii działa młody as policji, niezwykle inteligentny detektyw William Murdoch (Yannick Bisson). Tropiąc przestępców, wykorzystuje nie tylko swoje nieprzeciętne zdolności - w swoich śledztwach sięga także po najnowsze zdobycze nauki i techniki. Jego metody pracy budzą nieufność kolegów, którzy wolą tradycyjne sposoby działania. Sojuszniczką Murdocha jest doktor Julia Ogden (Helene Joy) - pierwsza kobieta koroner w historii kanadyjskiej policji. Młody detektyw może też liczyć na wsparcie swojego szefa, inspektora Brackenreida (Thomas Craig). Nie jest on przekonany do metod pracy podwładnego, ale wie, że jest on bezsprzecznie najlepszym detektywem w całym Toronto.

W tym odcinku

Murdoch i sierżant Crabtree badają sprawę utonięcia dziewczyny. Sekcja zwłok wykazuje, że nie był to wypadek. Przed utopieniem ktoś zadał młodej kobiecie silny cios w głowę. Okazuje się, że ofiarą była reporterka jednej z lokalnych gazet. Murdoch podejrzewa, że dziennikarka została uciszona, by nie móc ujawnić afery, którą odkryła. Wkrótce jednak ginie kolejna młoda i niezależna kobieta. Trop prowadzi detektywów na Uniwersytet McMaster, który ukończyły zamordowane. Murdoch podejrzewa, że zabójca jest uprzedzony do kobiet, które chcą robić karierę zawodową.

Występują

Ładuję...