Detektyw Murdoch 6: Murdoch wśród damskich fatałaszków (8)

(Murdoch Mysteries: Murdoch in Ladies Wear)

serial kryminalny Kanada/​Wielka Brytania 2013
zdjęcie

W skrócie

Detektwy Murdoch i Crabtree przybywają do sklepu z odzieżą. Jego kierownik zginął, wpadając do szybu windy. Szybko okazuje się, że nie był to jedynie nieszczęśliwy wypadek.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Schyłek epoki wiktoriańskiej. Toronto jest prawdziwym tyglem kultur i narodów. Mieszkają tu zarówno tradycyjne mieszczańskie rodziny, jak i niedawno przybyli, zagubieni emigranci. W tej pełnej kontrastów metropolii działa młody as policji, niezwykle inteligentny detektyw William Murdoch (Yannick Bisson). Tropiąc przestępców, wykorzystuje nie tylko swoje nieprzeciętne zdolności - w swoich śledztwach sięga także po najnowsze zdobycze nauki i techniki. Jego metody pracy budzą nieufność kolegów, którzy wolą tradycyjne sposoby działania. Sojuszniczką Murdocha jest doktor Julia Ogden (Helene Joy) - pierwsza kobieta koroner w historii kanadyjskiej policji. Młody detektyw może też liczyć na wsparcie swojego szefa, inspektora Brackenreida (Thomas Craig). Nie jest on przekonany do metod pracy podwładnego, ale wie, że jest on bezsprzecznie najlepszym detektywem w całym Toronto.

W tym odcinku

Murdoch i Crabtree przybywają do luksusowego sklepu z damską odzieżą. Jego kierownik zginął, wpadając do szybu windy. Szybko okazuje się, że nie był to jedynie nieszczęśliwy wypadek. Murdoch odkrywa, że przyczyną śmierci była odniesiona przed upadkiem rana głowy. Kierownik nie cieszył się sympatią wśród pracownic salonu. Detektywi próbują ustalić, czy któraś z nich mogła być zamieszana w morderstwo. Najbardziej podejrzana wydaje się Florence Skyes, którą mężczyzna wyrzucił z pracy dzień przed swoją śmiercią.

Występują

Twórcy

Ładuję...