Detektyw Murdoch 6: Podejrzany Winston (2)

(Murdoch Mysteries: Winston's Lost Night)

serial kryminalny Kanada/​Wielka Brytania 2013
zdjęcie

W skrócie

Murdoch bada sprawę morderstwa w hotelowym pokoju. Drzwi sąsiedniego apartamentu otwiera zakrwawiony Churchill, który staje się głównym podejrzanym. Dr Ogden dociera do jego podświadomości.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Schyłek epoki wiktoriańskiej. Toronto jest prawdziwym tyglem kultur i narodów. Mieszkają tu zarówno tradycyjne mieszczańskie rodziny, jak i niedawno przybyli, zagubieni emigranci. W tej pełnej kontrastów metropolii działa młody as policji, niezwykle inteligentny detektyw William Murdoch (Yannick Bisson). Tropiąc przestępców, wykorzystuje nie tylko swoje nieprzeciętne zdolności - w swoich śledztwach sięga także po najnowsze zdobycze nauki i techniki. Jego metody pracy budzą nieufność kolegów, którzy wolą tradycyjne sposoby działania. Sojuszniczką Murdocha jest doktor Julia Ogden (Helene Joy) - pierwsza kobieta koroner w historii kanadyjskiej policji. Młody detektyw może też liczyć na wsparcie swojego szefa, inspektora Brackenreida (Thomas Craig). Nie jest on przekonany do metod pracy podwładnego, ale wie, że jest on bezsprzecznie najlepszym detektywem w całym Toronto.

W tym odcinku

Toronto. Murdoch zostaje wezwany do hotelu, w którym dokonano morderstwa. Ofiara została raniona mieczem i zmarła z wykrwawienia. Murdoch i Crabtree rozpoczynają śledztwo. Pukają do sąsiedniego apartamentu. Są zaskoczeni, bo drzwi otwiera im zakrwawiony, niewyspany Winston Churchill (Thomas Howes). Szanowanego brytyjskiego żołnierza martwi wieść o tragicznej śmierci przyjaciela z wojska. Smutek ustępuje miejsca zdumieniu, gdy okazuje się, że to on jest głównym podejrzanym w sprawie. Murdoch zabiera go na posterunek. Tam okazuje się, że Churchill nie pamięta poprzedniej nocy, którą przebalował. Sytuację ratuje ukochana Murdocha, dr Julia Ogden. Kobiecie, która uczęszczała na wiedeńskie wykłady Zygminta Freuda, udaje się dotrzeć do podświadomości Churchilla. To, czego się dowiaduje, jest niepokojące.

Występują

Twórcy

Ładuję...