Detektyw Murdoch 6: Murdoch i latające maszyny (1)

(Murdoch Mysteries: Murdoch Air)

serial kryminalny Kanada/​Wielka Brytania 2013
zdjęcie

W skrócie

Początek XX wieku. Murdoch (Yannick Bisson) i Crabtree obserwują pionierski lot samolotu. W pewnej chwili maszyna uderza w budynek. Detektywi rozpoczynają poszukiwania winnego tej tragedii.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Schyłek epoki wiktoriańskiej. Toronto jest prawdziwym tyglem kultur i narodów. Mieszkają tu zarówno tradycyjne mieszczańskie rodziny, jak i niedawno przybyli, zagubieni emigranci. W tej pełnej kontrastów metropolii działa młody as policji, niezwykle inteligentny detektyw William Murdoch (Yannick Bisson). Tropiąc przestępców, wykorzystuje nie tylko swoje nieprzeciętne zdolności - w swoich śledztwach sięga także po najnowsze zdobycze nauki i techniki. Jego metody pracy budzą nieufność kolegów, którzy wolą tradycyjne sposoby działania. Sojuszniczką Murdocha jest doktor Julia Ogden (Helene Joy) - pierwsza kobieta koroner w historii kanadyjskiej policji. Młody detektyw może też liczyć na wsparcie swojego szefa, inspektora Brackenreida (Thomas Craig). Nie jest on przekonany do metod pracy podwładnego, ale wie, że jest on bezsprzecznie najlepszym detektywem w całym Toronto.

W tym odcinku

Początek XX. Podekscytowani William Murdoch (Yannick Bisson) i sierżant Crabtree (Jonny Harris) obserwują pionierski lot jednego z pierwszych samolotów. W pewnej chwili maszyna uderza w budynek. Spadający gruz zabija jednego z lokatorów. Detektywi przystępują do działania. Odkrywają, że we wraku zamiast pilota znajduje się martwa świnia. Murdoch dochodzi do wniosku, że aeroplanem kierował musiał kierować elektryczny awiator. Wkrótce wpada na trop konstruktora Jamesa Pendricka (Peter Stebbings). Mężczyzna opowiada detektywowi o konkursie na pierwszy załogowy lot samolotem, którego zwycięzca zgarnie nagrodę w wysokości miliona dolarów. Podejrzewa, że ktoś próbuje sabotować jego wynalazek. Niebawem detektyw przekonuje się, że wypadek jest związany z aferą, jakiej sobie nawet nie wyobrażał.

Występują

Twórcy

Ładuję...