Ultraviolet (10)
(#strangeland)
W skrócie
Giną chłopcy. Modus operandi jest identyczny jak skazanego seryjnego mordercy Zenona Nowaka. W związku z zaangażowaniem Holendra w uwolnienie więźnia do komendy wojewódzkiej wkracza CBŚ.
Oglądaj w telewizji
Opis
30-letnia Ola Serafin (Marta Nieradkiewicz) opuszcza Londyn i wraca do rodzinnej Łodzi. Pewnej nocy, jadąc samochodem, jest świadkiem tragicznego zdarzenia. Miejscowa policja uznaje ten wypadek za samobójstwo i zamyka śledztwo. Ola postanawia odkryć prawdę na własną rękę. Szuka pomocy w internecie. Wkrótce znajduje grupę detektywów amatorów, którzy rozwiązują sprawy nierozwikłane przez śledczych. Za reżyserię serialu odpowiadają Jan Komasa, twórca nagradzanych filmów "Sala samobójców" i "Miasto 44", oraz Sławomir Fabicki ("Miłość", Zbrodnia 2"). W produkcję zaangażowani są także amerykańscy filmowcy - Wendy West ("Dexter", "Czarna lista") i Barry Josephson ("Kości", "Zaczarowana", "Bardzo Dziki Zachód"). W obsadzie aktorskiej znaleźli się, m.in.: Marta Nieradkiewicz (Ola Serafin), Agata Kulesza (Anna Serafin, matka Oli), Bartłomiej Topa (Waldemar Kraszewski, komendant wojewódzkiej komendy policji w Łodzi) oraz Sebastian Fabijański (Michał Holender, policjant z łódzkiego wydziału zabójstw i terroru kryminalnego).
W tym odcinku
Giną młodzi chłopcy. Modus operandi jest identyczny jak skazanego przed laty seryjnego mordercy, Zenona Nowaka. W związku z zaangażowaniem Holendra w uwolnienie więźnia do Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi wkraczają uzbrojeni funkcjonariusze CBŚ. Niebawem sprawa komplikuje się, gdy na jaw wychodzi, że to Ultravioletowcy znaleźli dowody świadczące na korzyść Nowaka. Detektywi amatorzy ujawnili także nadużycia policji.