Ultraviolet (10)

(#strangeland)

serial kryminalny Polska 2017  od 16 lat
zdjęcie

W skrócie

Giną chłopcy. Modus operandi jest identyczny jak skazanego seryjnego mordercy Zenona Nowaka. W związku z zaangażowaniem Holendra w uwolnienie więźnia do komendy wojewódzkiej wkracza CBŚ.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

30-letnia Ola Serafin (Marta Nieradkiewicz) opuszcza Londyn i wraca do rodzinnej Łodzi. Pewnej nocy, jadąc samochodem, jest świadkiem tragicznego zdarzenia. Miejscowa policja uznaje ten wypadek za samobójstwo i zamyka śledztwo. Ola postanawia odkryć prawdę na własną rękę. Szuka pomocy w internecie. Wkrótce znajduje grupę detektywów amatorów, którzy rozwiązują sprawy nierozwikłane przez śledczych. Za reżyserię serialu odpowiadają Jan Komasa, twórca nagradzanych filmów "Sala samobójców" i "Miasto 44", oraz Sławomir Fabicki ("Miłość", Zbrodnia 2"). W produkcję zaangażowani są także amerykańscy filmowcy - Wendy West ("Dexter", "Czarna lista") i Barry Josephson ("Kości", "Zaczarowana", "Bardzo Dziki Zachód"). W obsadzie aktorskiej znaleźli się, m.in.: Marta Nieradkiewicz (Ola Serafin), Agata Kulesza (Anna Serafin, matka Oli), Bartłomiej Topa (Waldemar Kraszewski, komendant wojewódzkiej komendy policji w Łodzi) oraz Sebastian Fabijański (Michał Holender, policjant z łódzkiego wydziału zabójstw i terroru kryminalnego).

W tym odcinku

Giną młodzi chłopcy. Modus operandi jest identyczny jak skazanego przed laty seryjnego mordercy, Zenona Nowaka. W związku z zaangażowaniem Holendra w uwolnienie więźnia do Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi wkraczają uzbrojeni funkcjonariusze CBŚ. Niebawem sprawa komplikuje się, gdy na jaw wychodzi, że to Ultravioletowcy znaleźli dowody świadczące na korzyść Nowaka. Detektywi amatorzy ujawnili także nadużycia policji.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...