Miś Fantazy: Kostka Zagadki (11)

serial animowany Polska 2007  b.o.

W skrócie

Miś Fantazy, Julka, Zagadka, Żuczek Wesołek i Żaba Kapa-Kapa towarzyszą Czarodziejowi Prospero, który wybiera z dziupli miód dzikich pszczół. Następnie robi świece z woskowych plastrów.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Julia i niebieski Miś przybywają do Słonecznej Krainy. Jednak panuje tam przejmujący chłód i wszystko powoli zamarza. Magiczny kryształ, największy skarb i serce Krainy, który zawsze znajdował się w dziupli Drzewa Spotkań, teraz zniknął. Julia i Miś zmierzają do groty Czarodzieja Prospera, aby wyjaśnić przyczynę tych niepokojących zmian. Okazuje się, że tylko niebieski Miś może odzyskać magiczny kryształ i uratować Krainę. Jednak Miś i Julia wpadają do podziemnych labiryntów Węża Gagatka. Żaba Kapa-Kapa, Zagadka i Czarodziej z Żuczkiem Wesołkiem naradzają się, jak pomóc przyjaciołom. Tymczasem Julia i Miś kierują się tajemniczym światłem, które rozświetla wnętrza podziemnych grot węża i szukają wyjścia z pułapki.

W tym odcinku

Miś Fantazy, Julka, Zagadka, Żuczek Wesołek i Żaba Kapa-Kapa towarzyszą Czarodziejowi Prospero, który wybiera z dziupli drzewa miód dzikich pszczół. Następnie robi on świece z woskowych plastrów. Julka i Zagadka natomiast przygotowują wosk do wróżenia. Gdy wszyscy odgadują figury rzucanych na ścianę cieni, do groty zakrada się Puchacz, który kradnie magiczną kostkę Zagadki. Przyjaciele udają się do Skamieniałego Drzewa, by mu ją odebrać.

Ładuję...