Columbo (3)

(Columbo 12: Butterfly in Shades of Grey)

serial kryminalny USA 1993  od 12 lat

W skrócie

Samolubny prezenter nie chce, żeby jego córka przeprowadziła się do miasta. W tym celu morduje członka ekipy filmowej. Columbo wszczyna dochodzenie w sprawie zabójstwa.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Perypetie porucznika Columbo (Peter Falk) z wydziału zabójstw policji w Los Angeles. Rozwiązuje on głównie zagadki zbrodni, które dotyczą osób z wyższych sfer. Znany ze swoich dziwactw śledczy jeździ zdezelowanym samochodem, chodzi w starym prochowcu, pali cygara i rozmawia z otyłym psem. Widz już na początku każdego odcinka dowiaduje się, kto jest mordercą, a następnie obserwuje fazy śledztwa prowadzonego przez porucznika.

W tym odcinku

Bogaty i znany redaktor radiowy Fielding Chase (William Shatner) słynie ze swojego cynizmu, który przysparza mu wrogów. Jego wypowiedzi na antenie są bardzo ostre i boleśnie prawdziwe. Jedyną osobą bliska bezwzględnemu mężczyźnie jest jego pasierbica Viktoria (Molly Hagan), pracująca w tej samej rozgłośni. Okazuje się jednak, że również jej przestał odpowiadać zbyt ostry ton i zachowanie ojczyma. Dziewczyna marzy o samodzielności i pisaniu powieści. Apodyktyczny Fielding nie rozumie pragnień córki, a deklarowaną przez nią chęć zmiany zawodu odbiera jako osobistą porażkę. Za wszelką cenę, chce zatrzymać ją w radiu. Sposób jest jeden, musi pozbyć się kolegi redakcyjnego Geralda Wintersa (Jack Laufer), który pomaga w dziewczynie realizować pragnienia. Gdy Winters ginie, sprawę jego śmierci bada Columbo (Peter Falk). Doświadczony inspektor nie daje wiary alibi, jakie przedstawia mu Fielding.

Nagrody

Złoty Glob - serial dramatyczny, Złoty Glob - aktor telewizyjny w dramacie

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...