Detektyw Murdoch 5: Z tyłu, po lewej (2)

(Murdoch Mysteries 5: Back and to the Left)

serial kryminalny Kanada/​Wielka Brytania 2012
zdjęcie

W skrócie

W Toronto dochodzi do zamachu na burmistrza. Zamiast niego ginie radny. Murdoch jest świadkiem zajścia. Policjanci konfiskują aparaty fotograficzne. Może coś przyda się w śledztwie...

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Postępowy detektyw William Murdoch (Yannick Bisson) mieszka w Toronto w XIX wieku. Jest entuzjastą najnowszych zdobyczy nauki i techniki, które próbuje wykorzystywać w swojej pracy. Po ślubie przyjaciółki Julii Ogden (Helene Joy) Murdoch ze złamanym sercem wyrusza nad rzekę Klondike, gdzie trwa gorączka złota. Szybko porzuca jednak myśl o rozpoczęciu nowego życia. Czekają go kolejne zagadki kryminalne. Tym razem w ich rozwiązywaniu będzie mu pomagać młoda protegowana doktor Ogden, Emily Grace (Georgina Reilly).

W tym odcinku

Podczas parady w Toronto dochodzi do zamachu na burmistrza. Zamiast niego napastnik zabija jednego z radnych. Murdoch jest świadkiem zajścia. Policjanci postanawiają skonfiskować aparaty fotograficzne w nadziei, że ktoś z reporterów uchwycił na kliszy coś, co pomoże im w śledztwie. Zajście może doprowadzić do zaostrzenia konfliktu między katolikami i protestantami. Murdocha czeka jeszcze jedno trudne zadanie. Musi spotkać się z Julią Ogden.

Występują

Twórcy

Ładuję...