Zakochaj się w Polsce: Ziemia kłodzka (110)

magazyn Polska 2016  od 7 lat
zdjęcie

W skrócie

Tomasz Bednarek zwiedza ziemię kłodzką. Wędrówkę rozpoczyna on od stolicy regionu - Kłodzka. Warto tu odwiedzić system głębokich piwnic, neorenesansowy ratusz czy XVIII-wieczną twierdzę.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Tomasz Bednarek udaje się w różne zakątki Polski, by pokazać niezwykłe zabytki, naturę, miejsca i nietuzinkowych ludzi. Odwiedza miejsca, o których niewiele osób słyszało. W każdym z nich prowadzący zdobywa też nowe umiejętności - uczy się konserwować zabytki, wiosłować czy walczyć na miecze. Jego opowieści uzupełniają liczne anegdoty, legendy i ciekawostki. Widzowie zobaczą najbardziej spektakularne zdjęcia lotnicze i timelapsy, które stanowią istotny element każdego odcinka.

Celem kolejnej wyprawy Tomasza Bednarka jest ziemia kłodzka. Wędrówkę rozpoczyna on od stolicy regionu - Kłodzka, położonego w malowniczej Kotlinie. Zwiedzać tu można m.in. system głębokich piwnic, neorenesansowy ratusz czy XVIII-wieczną twierdzę. Przebywając w okolicy, warto odwiedzić barokową bazylikę w Wambierzycach. Imponująca fasada świątyni ma aż 52 metry wysokości. W środku znajduje się cudowna figurka Matki Bożej z Jezusem na ręku. Ważnym elementem tych okolic są uzdrowiska. Podreperować zdrowie można w Polanicy, Długopolu, Lądku, Dusznikach i w Kudowie-Zdroju.

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...