Katastrofy w przestworzach: Niewidzialny zabójca (36)

(Air Crash Investigation: Invisible Killer)

serial dokumentalny Kanada 2008  od 12 lat

W skrócie

Kulisy tragedii samolotu, który wpadł w turbulencje. W wyniku działania potężnego podmuchu wiatru maszyna spadła na ziemię. W katastrofie poniosło śmierć ponad 130. pasażerów.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Rekonstrukcje największych wypadków lotniczych. Każdy z odcinków omawia historię jednego lotu. Twórcy serialu odtwarzają okoliczności, w jakich doszło do tragedii: atmosferę panującą na pokładzie samolotu, decyzje i działania pilotów. Korzystają przy tym z zapisów z czarnych skrzynek. Pokazują też pracę ludzi badających przyczyny owych katastrof i dokonują komputerowej symulacji lotu. Całości dopełniają wywiady z pilotami, ekspertami lotnictwa i świadkami tragicznych wydarzeń. Katastrofy lotnicze wynikają często z ludzkiej opieszałości i braku wyobraźni, pocieszające jest jednak to, że pracownicy przemysłu lotniczego wyciągają wnioski z tragedii i ucząc się na błędach tworzą systemy coraz doskonalsze i coraz mniej zawodne.

W tym odcinku

Sierpień 1985 roku. Pomimo niesprzyjających warunków pogodowych dwóch pilotów pracujących dla linii Delta Airlines podejmuje decyzję o lądowaniu. Nie udaje im się jednak sprowadzić maszyny na ziemię. Potężny podmuch wiatru pozbawia ich kontroli nad sterami, a chwilę później samolot rozbija się o ziemię. Tę katastrofę udało się przeżyć tylko 27 pasażerom.

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...