Endeavour: Sprawy młodego Morsa: Dom (5-ost.)

(Endeavour: Home)

serial kryminalny Wielka Brytania 2013
zdjęcie

W skrócie

Profesor ginie w wypadku samochodowym. Śledczy sprawdzają, czy jego śmierć ma związek z kłótnią z uniwersyteckimi kolegami. Endeavour przygotowuje się do egzaminu na stopień sierżanta.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Wielka Brytania, lata 60. Endeavour Morse (Shaun Evans) nie potrafi znaleźć sobie miejsca w życiu. Rzuca studia na Oksfordzie, po czym wstępuje do Królewskiego Korpusu Łączności - niestety na krótko. Następnie trafia do policji, z przekonaniem, że również nie zagrzeje tu miejsca. Zrezygnowany i zniechęcony niebawem zaczyna pisać wymówienie. W tym czasie zostaje wysłany z grupą detektywów na akcję. Ich zadaniem jest znalezienie zaginionej piętnastolatki. Wspólne śledztwo zmieni jego zdanie na temat wymiaru sprawiedliwości i pomoże mu w podjęciu najtrudniejszej życiowej decyzji. Serial opowiada o początkach kariery inspektora Endeavoura Morse'a.

W tym odcinku

W mieście dochodzi do wypadku samochodowego, którego ofiarą był oksfordzki profesor. Sprawca zbiegł z miejsca wypadku, co utrudnia śledztwo. Okazuje się, że tuż przed śmiercią naukowiec pokłócił się ze swoimi uniwersyteckimi kolegami o sposób zagospodarowania Booth Hill - atrakcyjnego terenu należącego do uczelni. Śledczy muszą sprawdzić, czy miało to jakikolwiek związek z wypadkiem. Sprawę komplikuje także pojawienie się Vica Kaspera, odwiecznego wroga Thursdaya. W międzyczasie Endeavour przygotowuje się do egzaminu na stopień sierżanta. Gdy stan jego ojca się pogarsza, udaje się do Lincolnshire, by go odwiedzić. W tym samym czasie pracująca w Moonlight Rooms dziewczyna zostaje zamordowana. Młody inspektor musi wybrać między własną rodziną a bezpieczeństwem Thursdaya.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...