Katastrofy w przestworzach: Zderzenie w powietrzu (32)

(Mayday: Air Disaster: Out of Sight)

serial dokumentalny Kanada 2007  od 12 lat

W skrócie

Zderzenie w powietrzu dwóch samolotów powoduje śmierć 71 osób. Do kolizji doszło na skutek sprzecznych sygnałów z wieży kontrolnej oraz niejasnych wskazań sprzętu pokładowego.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Rekonstrukcje największych wypadków lotniczych. Każdy z odcinków omawia historię jednego lotu. Twórcy serialu odtwarzają okoliczności, w jakich doszło do tragedii: atmosferę panującą na pokładzie samolotu, decyzje i działania pilotów. Korzystają przy tym z zapisów z czarnych skrzynek. Pokazują też pracę ludzi badających przyczyny owych katastrof i dokonują komputerowej symulacji lotu. Całości dopełniają wywiady z pilotami, ekspertami lotnictwa i świadkami tragicznych wydarzeń. Katastrofy lotnicze wynikają często z ludzkiej opieszałości i braku wyobraźni, pocieszające jest jednak to, że pracownicy przemysłu lotniczego wyciągają wnioski z tragedii i ucząc się na błędach tworzą systemy coraz doskonalsze i coraz mniej zawodne.

W tym odcinku

W wyniku zderzenia w powietrzu dwóch samolotów zginęło 71 osób - wszyscy pasażerowie i członkowie załogi. Do kolizji doszło na skutek sprzecznych sygnałów z wieży kontrolnej oraz niejasnych wskazań pokładowego sprzętu alarmowego.

Zobacz także

Ładuję...