Detektyw Murdoch 4: Głosy (10)

(Murdoch Mysteries: Voices)

serial kryminalny Kanada/​Wielka Brytania 2011
zdjęcie

W skrócie

Murdoch prowadzi dochodzenie w sprawie zabójstwa księdza. Podczas śledztwa spotyka swoją siostrę Susannah, zakonnicę. Niestety, wychodzi na jaw, że podejrzanymi są dwie siostry zakonne.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Postępowy detektyw William Murdoch (Yannick Bisson) mieszka w Toronto w XIX wieku. Jest entuzjastą najnowszych zdobyczy nauki i techniki, które próbuje wykorzystywać w swojej pracy. W czwartym sezonie serialu Murdoch przeżywa rozstanie z ze swoją najbliższą współpracownicą i przyjaciółką Julią Ogden (Helene Joy). Praca z nowym koronerem nie układa mu się najlepiej, a sprawę pogarsza konflikt z inspektorem Brackenreidem (Thomas Craig). Przełożony coraz poważniej myśli o rozpoczęciu kariery politycznej. Tymczasem Murdoch musi skupić się na kolejnych tajemniczych sprawach kryminalnych.

W tym odcinku

Murdoch prowadzi dochodzenie w sprawie zabójstwa księdza. Podczas śledztwa spotyka swoją siostrę Susannah, która jest zakonnicą. Relacje między rodzeństwem, które nie widziało się od wielu lat, nie układają się najlepiej, gdy wychodzi na jaw, że podejrzanymi w sprawie są dwie siostry zakonne. Susannah jest przekonana o ich niewinności. Siostra Catherine powiedziałą jej bowiem, że anioły, z którymi rozmawiała, powiedziały jej, że morderstwa winien jest szatan. Jednak takie wyjaśnienie nie satysfakcjonuje detektywa.

Występują

Zobacz także

Ładuję...