Mentalista | sezon 1 odc. 21: Zaginiony

(The Mentalist: Miss Red)

serial kryminalny USA 2009  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Zostają znalezione zwłoki Jima Gulbranda, szefa firmy komputerowej Gaia Matrix. Agenci ustalają, że zmarły właśnie się rozwiódł z żoną Kathryn, a za długi groziło mu więzienie.

Oglądaj w telewizji

Pt 28.01 12:50
FOXlogo
Pon 31.01 1:55
FOXlogo
Pon 31.01 5:30
FOXlogo

Opis

Patrick Jane (Simon Baker) jest niezależnym konsultantem w Kalifornijskim Biurze Śledczym (CBI). Obdarzony intuicją, nadzwyczajnymi zdolnościami obserwacyjnymi i urokiem osobistym pomaga agentom w rozwiązywaniu zagadek kryminalnych. W przeszłości udawał medium wykorzystując naiwność ludzi. Tragiczna śmierć żony i córki okazała się przełomem w jego życiu. W skład zespołu, któremu teraz pomaga Jane, wchodzą: agentka Teresa Lisbon (Robin Tunney), Kimball Cho (Tim Kang), Wayne Rigsby (Owain Yeoman) oraz Grace Van Pelt (Amanda Righetti).

W tym odcinku

Zamożny Jim Gulbrand, szef firmy komputerowej Gaia Matrix, znika bez śladu. Niebawem zostają znalezione jego zwłoki, przykute do zanurzonej kotwicy jachtu. Agenci ustalają, że zmarły właśnie się rozwiódł z żoną Kathryn, a za długi groziło mu więzienie. Brat ofiary, Keith, mówi Teresie i Patrickowi, że Jim założył firmę z przyjacielem z dzieciństwa Rickiem, oraz że wdał się w romans z psycholog, dr Brooke. Van Pelt odkrywa, że Gulbrand wypłacił przed śmiercią 10 mln dolarów. On i Rigsby mówią Kathryn, że Jim mógł gdzieś ukryć fortunę. Kobieta przypomina sobie, że mąż nosił na szyi kluczyk do szafki na siłowni. Agenci postanawiają tam poczekać na posiadacza cennego kluczyka.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...