Miś Uszatek: Skrzynia

serial animowany Polska 1986  b.o.

W skrócie

Prosiaczek ma przyprowadzić Króliczki z przedszkola do domu. One jednak uciekają opiekunowi i chowają się w stojącej przy drodze skrzyni. Nie wiedzą, że to część łupu szajki złodziei.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Kultowy już serial SE-MA-FORu o przygodach Misia Uszatka i jego ferajny: Prosiaczka, Króliczków, Zajączka i psa Kruczka. Postać stworzyli Czesław Janczarski (poeta i bajkopisarz) oraz Zbigniew Rychlicki (artysta grafik). Bajka cieszyła się i nadal cieszy wielką popularnością (nawet w Afryce, Iranie czy Kanadzie; serial kupiły i emitowały 22 kraje). Sławę przyniosło mu klapnięte uszko, rodzice lubili go za to, że kładł się do łóżka zawsze o właściwej godzinie. Ze stu osiemnastocentymetrowych misiów zrobionych dla potrzeb filmu, do dziś ocalały tylko cztery.

W tym odcinku

Prosiaczek dostaje zadanie przyprowadzenia Króliczków z przedszkola do domu. One jednak uciekają opiekunowi i chowają się w stojącej przy drodze skrzyni. Nie wiedzą, że to część łupu szajki złodziei. Przestępcy zabierają skrzynię do swojej kryjówki. Prosiaczek i Uszatek wyruszają na poszukiwania przyjaciół.

Zobacz także

Ładuję...