Teleman

Złoto Bałtyku (3)

serial dokumentalny Polska
zdjęcie

W skrócie

W Gdańsku organizowane są targi. Tomek prezentuje rękodzieło. Modelem jego mercedesa interesuje się klient ze wschodu. Na wystawie biżuterię oferuje Dorota. Ekipa Benedykta trafia na bryły bursztynu.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Kulisy pracy ludzi zajmujących się legalnymi pozyskiwaniami jantaru, a także rodzimej branży bursztynniczej. Twórcy opowiedzą o polskim skarbie narodowym, historii jego wydobycia, a także handlu. Blisko 70% wyrobów światowej biżuterii z tym kamieniem pochodzi właśnie z Pomorza. Uważany jest bowiem za najbardziej wartościowy. Osoby zajmujące się poszukiwaniami muszą brodzić w zimnej wodzie lub przemierzać błotniste łąki i pola. W grę wchodzą jednak duże pieniądze. Połów to pierwszy etap. Później następują obróbka i sprzedaż w formie wyrobu jubilerskiego, często poprzedzone trudnymi negocjacjami.

W tym odcinku

W Gdańsku organizowane są targi. Tomek prezentuje rękodzieło. Modelem jego mercedesa interesuje się klient ze wschodu, Anton. Na wystawie biżuterię oferuje również Dorota. Ekipa Benedykta ma szczęście - natrafia na bryły bursztynu. Krzysztof zaś wdaje się w kłótnię się z właścicielem działki.

Ładuję...