Columbo | sezon 13 odc. 1

(Columbo: A Trace of Murder)

serial kryminalny USA 1997  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Milioner Clifford Calvert zostaje wplątany w sprawę morderstwa swojego wspólnika. Jednak Columbo sądzi, że to żona podejrzanego ma nieczyste sumienie.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Perypetie porucznika Columbo (Peter Falk) z wydziału zabójstw policji w Los Angeles. Rozwiązuje on głównie zagadki zbrodni, które dotyczą osób z wyższych sfer. Znany ze swoich dziwactw śledczy jeździ zdezelowanym samochodem, chodzi w starym prochowcu, pali cygara i rozmawia z otyłym psem. Widz już na początku każdego odcinka dowiaduje się, kto jest mordercą, a następnie obserwuje fazy śledztwa prowadzonego przez porucznika.

W tym odcinku

Cathleen Calvert (Shera Danese) razem z kochankiem, policjantem z wydziału kryminalnego, Patrickiem Kinsleyem (David Rasche), układa plan pozbycia się swojego męża, bogatego i wpływowego biznesmena, Clifforda Calverta (Barry Corbin). Podstępna kobieta namawia Patricka, by zabił konkurenta i osobistego nieprzyjaciela jej męża, maklera Howarda. Następnie oboje mają zrzucić winę na Clifforda. Liczą na to, że przez czas jego pobytu w więzieniu będą korzystać ze zgromadzonych przez niego pieniędzy. Ich intrygę demaskuje porucznik Columbo.

Nagrody

Złoty Glob - serial dramatyczny, Złoty Glob - aktor telewizyjny w dramacie

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...