Teleman

Lombard. Życie pod zastaw 4 (178)

serial obyczajowy Polska 2019  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

26-letnia Ukrainka Lesia pracuje dla Grela. Mężczyzna każe jej przyjmować mandaty i obiecuje, że dzięki układom z policją nie będzie musiała ich płacić. Wkrótce przychodzi wezwanie do zapłaty.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Właściciel lombardu Kazimierz Barski (Zbigniew Buczkowski) wraz z żoną Beatą (Małgorzata Szeptycka) martwią się, że ich dzieci - Adek (Mateusz Murański) i Marta (Agata Szafrańska) wpadają w coraz to nowsze kłopoty. W finale trzeciego sezonu podczas ślubu Marty i Wojtka (Wojciech Zygmunt) zjawił się niespodziewanie Lolek (Jerzy Górski). Widzowie przekonają się, czy mimo gwałtownie przerwanej ceremonii, dziewczyna powiedziała sakramentalne "tak" synowi Korynta. W dodatku tuż przed ceremonią omal nie doszło do zamachu, który udaremnił bohatersko Mariusz, a Kornelia (Dorota Kamińska) pojawiła się u boku odwiecznego wroga Kazimierza - Korynta (Marek Wolny). Tymczasem Adek w końcu zacznie układać sobie życie z Patrycją (Paulina Jeżewska) i ich synkiem. Niestety sielanka nie potrwa długo, gdyż z więzienia wyjdzie Ryży (Arkadiusz Tańcula), który znów zacznie nachodzić pracowników lombardu. Kazimierz będzie próbował dociec, kto i dlaczego chciał dokonać zamachu na ślubie Marty, co knują Kornelia i Korynt oraz, czy Ryży zagraża Adkowi. W rozwiązaniu niejednej zagadki pomoże mu detektyw Łęcki, którego wynajmie. W jego firmie również nie będzie brakowało pracy. Jak zawsze pojawią się nowi klienci, a wraz z nimi kolejne zaskakujące przedmioty. Wśród nich m.in. ul, cenne minerały i ciągnik. Wciąż będzie zaglądał tu stały klient Ziutek (Henryk Gołębiewski).

W tym odcinku

26-letnia Ukrainka Lesia pracuje dla 47-letniego Grela, sprzedając warzywa na czarno. Mężczyzna każe jej przyjmować mandaty, ponieważ obiecuje, że dzięki układom z policją nie będzie musiała ich płacić. Jednak dziewczyna otrzymuje z sądu wezwanie do zapłaty aż 10 tysięcy złotych. Artiom, jej chłopak, zamierza odegrać się na nieuczciwym pracodawcy, ale Lesia sama chce załatwić ten problem. Lolek zgadza się być świadkiem na ślubie Adka. Sam zamierza oświadczyć się Marcie, która po wypadku Wojtka przeżywa kryzys psychiczny. Brat Beni angażuje się w akcję zbierania w szkołach makulatury dla ratowania koni. Romek dowiaduje się od Lolka, że gazeta, w którą owinął kiełbasę, może być sporo warta. Przynosi dwa kartony pełne przedwojennych czasopism. Lolkowi wygląda to na kolekcję - zastanawia się, czy nie ma ona właściciela, który chciałby ją odzyskać.

Występują

Twórcy

Ładuję...