Columbo (4)

(Columbo 12: Undercover)

serial kryminalny USA 1994  od 12 lat

W skrócie

W jednym z mieszkań kamienicy ktoś morduje młodego mężczyznę. Do akcji wkracza inspektor Columbo, który w dłoni ofiary znajduje fragment fotografii. Wkrótce zdobywa kolejny fragment...

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Perypetie porucznika Columbo (Peter Falk) z wydziału zabójstw policji w Los Angeles. Rozwiązuje on głównie zagadki zbrodni, które dotyczą osób z wyższych sfer. Znany ze swoich dziwactw śledczy jeździ zdezelowanym samochodem, chodzi w starym prochowcu, pali cygara i rozmawia z otyłym psem. Widz już na początku każdego odcinka dowiaduje się, kto jest mordercą, a następnie obserwuje fazy śledztwa prowadzonego przez porucznika.

W tym odcinku

W jednym z mieszkań kamienicy czynszowej ktoś morduje młodego mężczyznę. Gospodyni budynku twierdzi, że to kolejny napad na tle rabunkowym, do którego doszło w jej domu. Policja, analizując ślady pozostawione na miejscu, zauważa, że napastnik, który dokonał zbrodni, był ranny. Świadkowie twierdzą, że nosił drogą skórzaną kurtkę. Do akcji wkracza inspektor Columbo (Peter Falk), który w dłoni zabitego znajduje fragment fotografii. Wkrótce do detektywa zgłasza się pracownik zakładu ubezpieczeniowego, pan Brown (Harrison Page). Mężczyzna ma kolejny fragment tajemniczego zdjęcia. Informuje Columbo o trzecim istniejącym elemencie, który ma wskazać drogę do ukrytych 4 milionów dolarów. Pieniądze zrabowano sześć lat wcześniej z oddziału banku narodowego i starannie ukryto. Aby znaleźć mordercę Columbo udaje agenta ubezpieczeniowego.

Nagrody

Złoty Glob - serial dramatyczny, Złoty Glob - aktor telewizyjny w dramacie

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...