Lombard. Życie pod zastaw 4 (171)

serial obyczajowy Polska 2019  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Klientka chce zastawić wózek najmłodszej córki. Okazuje się, że była pozbawiona praw rodzicielskich, a trójka jej pociech znalazła się w domu dziecka. Sąd postanowił jednak oddać jej dzieci.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Właściciel lombardu Kazimierz Barski (Zbigniew Buczkowski) wraz z żoną Beatą (Małgorzata Szeptycka) martwią się, że ich dzieci - Adek (Mateusz Murański) i Marta (Agata Szafrańska) wpadają w coraz to nowsze kłopoty. W finale trzeciego sezonu podczas ślubu Marty i Wojtka (Wojciech Zygmunt) zjawił się niespodziewanie Lolek (Jerzy Górski). Widzowie przekonają się, czy mimo gwałtownie przerwanej ceremonii, dziewczyna powiedziała sakramentalne "tak" synowi Korynta. W dodatku tuż przed ceremonią omal nie doszło do zamachu, który udaremnił bohatersko Mariusz, a Kornelia (Dorota Kamińska) pojawiła się u boku odwiecznego wroga Kazimierza - Korynta (Marek Wolny). Tymczasem Adek w końcu zacznie układać sobie życie z Patrycją (Paulina Jeżewska) i ich synkiem. Niestety sielanka nie potrwa długo, gdyż z więzienia wyjdzie Ryży (Arkadiusz Tańcula), który znów zacznie nachodzić pracowników lombardu. Kazimierz będzie próbował dociec, kto i dlaczego chciał dokonać zamachu na ślubie Marty, co knują Kornelia i Korynt oraz, czy Ryży zagraża Adkowi. W rozwiązaniu niejednej zagadki pomoże mu detektyw Łęcki, którego wynajmie. W jego firmie również nie będzie brakowało pracy. Jak zawsze pojawią się nowi klienci, a wraz z nimi kolejne zaskakujące przedmioty. Wśród nich m.in. ul, cenne minerały i ciągnik. Wciąż będzie zaglądał tu stały klient Ziutek (Henryk Gołębiewski).

W tym odcinku

Małżeństwo Stolarskich zamierza adoptować trójkę rodzeństwa, z którymi już udało im się zaprzyjaźnić: 7-letniego Pawełka, 5-letnią Zosię i trzyletnią Basię. 30-letnia Halina, biologiczna matka dzieci, została pozbawiona praw rodzicielskich. Jednak gdy dowiaduje się o możliwości otrzymania zasiłku za posiadanie dzieci, po wyroku sądu pozwalającym zabrać je z domu dziecka, a potem zastawia w lombardzie wózek najmłodszej córeczki. Rodzice adopcyjni uważają decyzję sądu za błąd. Zbierają dowody na to, że biologiczna matka nieodpowiednio zajmuje się dziećmi. Do zakładu przychodzi przedsiębiorca, który ma firmę dezynfekcyjną. Andżelika (Dominika Skoczylas) boi się zarażenia robakami z fotelika dziecięcego przyniesionego przez mężczyznę. Mariusz (Michał Chorosiński) dowiaduje się, że Andżelika wyrzuciła Jacka z domu.

Występują

Twórcy

Ładuję...