Lombard. Życie pod zastaw 4 (161)

serial obyczajowy Polska 2019  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Wdowa Marlena poznaje Adama. Szybko się w nim zakochuje. Wspólnie chcą zastawić motorówkę. Ziutek przychodzi do lombardu wraz z górnikiem Zeflem, który musi zdobyć pieniądze na bilet powrotny.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Właściciel lombardu Kazimierz Barski (Zbigniew Buczkowski) wraz z żoną Beatą (Małgorzata Szeptycka) martwią się, że ich dzieci - Adek (Mateusz Murański) i Marta (Agata Szafrańska) wpadają w coraz to nowsze kłopoty. W finale trzeciego sezonu podczas ślubu Marty i Wojtka (Wojciech Zygmunt) zjawił się niespodziewanie Lolek (Jerzy Górski). Widzowie przekonają się, czy mimo gwałtownie przerwanej ceremonii, dziewczyna powiedziała sakramentalne "tak" synowi Korynta. W dodatku tuż przed ceremonią omal nie doszło do zamachu, który udaremnił bohatersko Mariusz, a Kornelia (Dorota Kamińska) pojawiła się u boku odwiecznego wroga Kazimierza - Korynta (Marek Wolny). Tymczasem Adek w końcu zacznie układać sobie życie z Patrycją (Paulina Jeżewska) i ich synkiem. Niestety sielanka nie potrwa długo, gdyż z więzienia wyjdzie Ryży (Arkadiusz Tańcula), który znów zacznie nachodzić pracowników lombardu. Kazimierz będzie próbował dociec, kto i dlaczego chciał dokonać zamachu na ślubie Marty, co knują Kornelia i Korynt oraz, czy Ryży zagraża Adkowi. W rozwiązaniu niejednej zagadki pomoże mu detektyw Łęcki, którego wynajmie. W jego firmie również nie będzie brakowało pracy. Jak zawsze pojawią się nowi klienci, a wraz z nimi kolejne zaskakujące przedmioty. Wśród nich m.in. ul, cenne minerały i ciągnik. Wciąż będzie zaglądał tu stały klient Ziutek (Henryk Gołębiewski).

W tym odcinku

Marlena, osamotniała wdowa, poznaje Adama i szybko się w nim zakochuje. We dwoje zjawiają się w lombardzie, aby zastawić motorówkę. Adam otrzymuje intratną propozycję, lecz nie ma własnego kapitału. Chce pożyczyć pieniądze od kochanki. Ziutek przychodzi do lombardu wraz z górnikiem Zeflem, który z orkiestrą uczestniczył w gościnnym występie. Aby zyskać pieniądze na bilet powrotny, górnik zastawia trąbę. To jednak, czy wykorzysta pieniądze zgodnie z przeznaczeniem, jest wątpliwe. Jacek został zatrudniony przy remoncie posiadłości. Ryży ostrzega właściciela domu, że jego pracownikiem jest kryminalista.

Występują

Twórcy

Ładuję...