Teleman

Lombard. Życie pod zastaw 4 (156)

serial obyczajowy Polska 2019  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

W lombardzie pojawia się nastoletnia Joanna, baletnica, która nie znosi tańczyć. Do uczęszczania na lekcje jest zmuszana przez matkę. Dziewczyna chce wyjechać do mieszkającego w Nowej Zelandii ojca.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Właściciel lombardu Kazimierz Barski (Zbigniew Buczkowski) wraz z żoną Beatą (Małgorzata Szeptycka) martwią się, że ich dzieci - Adek (Mateusz Murański) i Marta (Agata Szafrańska) wpadają w coraz to nowsze kłopoty. W finale trzeciego sezonu podczas ślubu Marty i Wojtka (Wojciech Zygmunt) zjawił się niespodziewanie Lolek (Jerzy Górski). Widzowie przekonają się, czy mimo gwałtownie przerwanej ceremonii, dziewczyna powiedziała sakramentalne "tak" synowi Korynta. W dodatku tuż przed ceremonią omal nie doszło do zamachu, który udaremnił bohatersko Mariusz, a Kornelia (Dorota Kamińska) pojawiła się u boku odwiecznego wroga Kazimierza - Korynta (Marek Wolny). Tymczasem Adek w końcu zacznie układać sobie życie z Patrycją (Paulina Jeżewska) i ich synkiem. Niestety sielanka nie potrwa długo, gdyż z więzienia wyjdzie Ryży (Arkadiusz Tańcula), który znów zacznie nachodzić pracowników lombardu. Kazimierz będzie próbował dociec, kto i dlaczego chciał dokonać zamachu na ślubie Marty, co knują Kornelia i Korynt oraz, czy Ryży zagraża Adkowi. W rozwiązaniu niejednej zagadki pomoże mu detektyw Łęcki, którego wynajmie. W jego firmie również nie będzie brakowało pracy. Jak zawsze pojawią się nowi klienci, a wraz z nimi kolejne zaskakujące przedmioty. Wśród nich m.in. ul, cenne minerały i ciągnik. Wciąż będzie zaglądał tu stały klient Ziutek (Henryk Gołębiewski).

W tym odcinku

W lombardzie zjawia się nastoletnia Joanna. Okazuje się, że dziewczyna jest baletnicą, która nie znosi tańczyć. Do uczęszczania na balet jest od dziecka zmuszana przez matkę. Joanna podejmuje decyzję, że tuż przed egzaminem maturalnym, porzuci zajęcia taneczne i wyjedzie do ojca, mieszkającego na stałe w Nowej Zelandii. Jej matka Aldona jak dotąd nie wie nic na temat planów córki. Do lombardu przychodzi także Michalina. Chce zastawić hang drum - instrument zakupiony wcześniej dla byłego chłopaka, Gracjana. Między nimi trwa konflikt, lecz ktoś nieoczekiwanie pomoże im nawiązać porozumienie. Lolek prowadzi dobrze prosperujący biznes, ale już wkrótce rodzą się pierwsze spory.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...