Lombard. Życie pod zastaw 4 (148)

serial obyczajowy Polska 2019  od 12 lat

W skrócie

W dniu ślubu Lucyna przyłapuje męża na zdradzie. Poprzysięga mu zemstę. Adek i Kazimierz martwią się, gdyż z więzienia wyszedł Ryży. Obawiają się o to, czy zostawi w spokoju Patrycję.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Właściciel lombardu Kazimierz Barski (Zbigniew Buczkowski) wraz z żoną Beatą (Małgorzata Szeptycka) martwią się, że ich dzieci - Adek (Mateusz Murański) i Marta (Agata Szafrańska) wpadają w coraz to nowsze kłopoty. W finale trzeciego sezonu podczas ślubu Marty i Wojtka (Wojciech Zygmunt) zjawił się niespodziewanie Lolek (Jerzy Górski). Widzowie przekonają się, czy mimo gwałtownie przerwanej ceremonii, dziewczyna powiedziała sakramentalne "tak" synowi Korynta. W dodatku tuż przed ceremonią omal nie doszło do zamachu, który udaremnił bohatersko Mariusz, a Kornelia (Dorota Kamińska) pojawiła się u boku odwiecznego wroga Kazimierza - Korynta (Marek Wolny). Tymczasem Adek w końcu zacznie układać sobie życie z Patrycją (Paulina Jeżewska) i ich synkiem. Niestety sielanka nie potrwa długo, gdyż z więzienia wyjdzie Ryży (Arkadiusz Tańcula), który znów zacznie nachodzić pracowników lombardu. Kazimierz będzie próbował dociec, kto i dlaczego chciał dokonać zamachu na ślubie Marty, co knują Kornelia i Korynt oraz, czy Ryży zagraża Adkowi. W rozwiązaniu niejednej zagadki pomoże mu detektyw Łęcki, którego wynajmie. W jego firmie również nie będzie brakowało pracy. Jak zawsze pojawią się nowi klienci, a wraz z nimi kolejne zaskakujące przedmioty. Wśród nich m.in. ul, cenne minerały i ciągnik. Wciąż będzie zaglądał tu stały klient Ziutek (Henryk Gołębiewski).

W tym odcinku

W dniu swojego ślubu Lucyna przyłapuje świeżo upieczonego małżonka Edwarda na zdradzie. Zdruzgotana kobieta, nic nikomu nie mówi, ale nie pozostaje obojętna i poprzysięga zemstę. Wyobraźnia kobiety, by dopiec niewiernemu mężowi, nie zna granic. Adek i Kazimierz martwią się, gdyż z więzienia właśnie wyszedł Ryży. Obawiają się o to, czy zostawi w spokoju Patrycję. W komisie pojawia się sympatyczny pasjonat minerałów. Starszy pan chce zastawić kolekcję kamieni. Robi to, by sfinansować terapię swojego wnuczka, który choruje na zespół Aspergera. 11-latek nie rozumie posunięcia dziadka i nie zgadza się na sprzedaż minerałów. Maciek będzie próbował znaleźć sposób, by znaleźć nabywcę kamieni i przekonać chłopca do ich sprzedaży.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...