Teleman

Detektywi w akcji (108)

serial fabularno-dokumentalny Polska 2016  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Ruda i Bury przyjmują zlecenie od właściciela firmy komunalnej, która wygrała przetarg na oczyszczanie miasta. Mężczyzna zauważył, że jest śledzony. Obawia się o bezpieczeństwo swoje i bliskich.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Do agencji Septagon dołącza trójka nowych bohaterów. Pierwszą z nich jest Joanna Kario "Francuzka", która pracowała we Francji jako modelka i stewardessa. Jej profesjonalizm i tajemnicze kontakty pozwalają podejrzewać, że mogła to być tylko przykrywka dla działalności wywiadowczej. Pojawi się także Aneta Rawicz "Bibi", była nauczycielka, która po rozbiciu szajki narkotykowej działającej w jej szkole odkryła w sobie pasję i zdolności detektywistyczne. A także Paweł Novak "Novy", muzyk, który trafił do Septagonu, zdając sobie sprawę, że z grania rock'n'rolla w Polsce trudno się utrzymać.

W tym odcinku

Ruda i Bury przyjmują zlecenie od właściciela firmy komunalnej, która niedawno wygrała przetarg na oczyszczanie miasta. Mężczyzna zauważył, że od pewnego czasu jest śledzony. Obawia się o bezpieczeństwo swoje i bliskich, zwłaszcza że jego synowi od jakiegoś czasu przytrafiają się nieszczęśliwe wypadki, które wydają się nie być przypadkowe. Chłopiec nie chce jednak powiedzieć, o co chodzi. Klient detektywów podejrzewa swojego biznesowego konkurenta. W trakcie śledztwa okazuje się, że tajemniczy mężczyzna, który śledzi rodzinę klienta, to prywatny detektyw. Ruda i Bury muszą dowiedzieć się, kto go wynajął. Tymczasem Bibi i Ronin pomagają rodzicom chorego na autyzm 8-letniego Krystiana, któremu zginął ukochany miś. Bez zabawki chłopiec zachowuje się agresywnie, źle sypia i nie robi postępów w leczeniu. Detektywi z zaangażowaniem prowadzą śledztwo w tej wyjątkowo delikatnej sprawie.

Występują

Zobacz także

Ładuję...