Zakochaj się w Polsce: Bieszczady (98)

magazyn Polska 2018  od 7 lat
zdjęcie

W skrócie

Tomasz Bednarek uda się do najdzikszego zakątka Polski. Swoją podróż rozpocznie w Ustrzykach Dolnych, nazywanych bramą do Bieszczad. Podczas wędrówki krajobraz zmienia się jak w kalejdoskopie.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Tomasz Bednarek udaje się w różne zakątki Polski, by pokazać niezwykłe zabytki, naturę, miejsca i nietuzinkowych ludzi. Odwiedza miejsca, o których niewiele osób słyszało. W każdym z nich prowadzący zdobywa też nowe umiejętności - uczy się konserwować zabytki, wiosłować czy walczyć na miecze. Jego opowieści uzupełniają liczne anegdoty, legendy i ciekawostki. Widzowie zobaczą najbardziej spektakularne zdjęcia lotnicze i timelapsy, które stanowią istotny element każdego odcinka.

Tomasz Bednarek uda się do najdzikszego i najmniej zaludnionego zakątka Polski. Swoją podróż rozpocznie w Ustrzykach Dolnych, nazywanych bramą do Bieszczad. Następnie skieruje się do Ustrzyk Górnych - maleńkiej wsi nad potokiem Wołosatym, z której bierze początek większość najciekawszych szlaków. Podczas wędrówki krajobraz zmienia się jak w kalejdoskopie. Zachwycają tu trzy piętra roślinności - pogórzy, regla dolnego oraz połonin. Na miłośników sportów wodnych czeka Jezioro Solińskie. Pasjonaci szybownictwa ściągają do Bezmiechowej w Górach Słonnych.

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...