Zakochaj się w Polsce: Chełm (79)

magazyn Polska 2018  od 7 lat
zdjęcie

W skrócie

Chełm to obecnie największy ośrodek miejski przy granicy UE. Położony jest na Polesiu, na styku wschodniej i zachodniej słowiańszczyzny. Od średniowiecza żyły tu różne narodowości, wyznania i kultury.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Tomasz Bednarek udaje się w różne zakątki Polski, by pokazać niezwykłe zabytki, naturę, miejsca i nietuzinkowych ludzi. Odwiedza miejsca, o których niewiele osób słyszało. W każdym z nich prowadzący zdobywa też nowe umiejętności - uczy się konserwować zabytki, wiosłować czy walczyć na miecze. Jego opowieści uzupełniają liczne anegdoty, legendy i ciekawostki. Widzowie zobaczą najbardziej spektakularne zdjęcia lotnicze i timelapsy, które stanowią istotny element każdego odcinka.

Chełm to obecnie największy ośrodek miejski przy granicy Unii Europejskiej. Położony jest na Polesiu Wołyńskim, na styku wschodniej i zachodniej słowiańszczyzny. Od średniowiecza żyły tu w zgodzie różne narodowości, wyznania i kultury. Historia miasta i jego mieszkańców jest nierozerwalnie związana z kredą, dlatego Tomasz Bednarek rozpoczyna zwiedzanie od podziemi. Chełmskie Podziemia Kredowe w 1994 roku zostały wpisane do rejestru zabytków i są unikatem na skalę światową. Centralnym punktem Chełma jest Góra Zamkowa, na którym znajduje się późnobarokowa katedra.

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...