Ślepnąc od świateł (6/8)

serial sensacyjny Polska 2018  dla dorosłych
zdjęcie

W skrócie

Kuba (Kamil Nożyński) nie może odszukać Stryja, a miejsce, w którym przechowywał towar i pieniądze, zostało ograbione. Traci zaufanie do wszystkich, nawet do Paziny.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Kuba (Kamil Nożyński) bardzo dba o swój wizerunek - jest przystojny, ubiera się ekstrawagancko i lubi luksusowe życie, czego przejawem jest między innymi kosztowny samochód. Większość ludzi trzyma na dystans i dla wielu pozostaje zagadką. Jedyną osobą, której ufa, jest jego przyjaciółka - Pazina (Marta Malikowska). Jako diler narkotykowy musi bowiem dbać o swoją prywatność. Z racji swojej profesji obraca się w środowisku miejscowych przestępców, należących do gangu Jacka (Robert Więckiewicz). Wśród jego klientów znajdą się zarówno gwiazdy show-biznesu, jak i politycy. Kuba jest przytłoczony trybem życia, jaki prowadzi. Kupuje więc dwa bilety do Argentyny z bliskim terminem wylotu. Na załatwienie ważnych spraw zostało mu tylko kilka dni. W tym samym czasie po odsiadce wychodzi Dario (Jan Frycz), starzejący się gangster. Ich losy wkrótce się skrzyżują i zmuszą Kubę do konfrontacji z przeszłością. Serial zawiera się w ośmiu częściach i został zrealizowany w oparciu o bestsellerową powieść gangsterską o tym samym tytule autorstwa Jakuba Żulczyka, który wraz z Krzysztofem Skoniecznym współtworzył scenariusz. W głównej roli zobaczymy debiutującego Kamila Nożyńskiego.

W tym odcinku

Jacek jest wściekły. Rozkazuje Kubie odszukać Malucha i natychmiast przywieźć do siebie. Kuba wraz ze Śniadym, Stryjem i Bujasem zaczynają poszukiwania. Niespodziewanie do Kuby telefonuje Dario, który złowieszczym tonem daje mu do zrozumienia, że wie, co dzieje się w mieście. Oznajmia, że cokolwiek się stanie, będzie o tym wiedział. Zdesperowany Kuba ma już świadomość, że traci kontrolę. Razem z gangsterami pracującymi na usługach Jacka wpada na imprezę bożonarodzeniową do Anastazji, która jest eksdziewczyną Malucha. Zachowanie Stryja oraz jego znajomych pozostawia wiele do życzenia i Kuba powoli traci cierpliwość. Diler udaje się do Jacka i przekazuje mu kolejny pakiet informacji na temat wydarzeń w mieście. Zła passa trwa. Kuba nie może odszukać Stryja, a miejsce, w którym przechowywał towar i pieniądze, zostało ograbione. Kuba traci zaufanie do wszystkich, nawet do Paziny, która jest jedyną naprawdę lojalną i oddaną mu osobą.

Nagrody

Orzeł - filmowy serial fabularny

Występują

Twórcy

Ładuję...