Ślepnąc od świateł (4/8)

serial sensacyjny Polska 2018  dla dorosłych
zdjęcie

W skrócie

Nad ranem Pazina składa Kubie wizytę i każe mu obejrzeć wiadomości. Mimo szokujących informacji Kuba zdaje się pozostawać niewzruszony. Natychmiast jednak wyrusza na spotkanie z Markiem.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Kuba (Kamil Nożyński) bardzo dba o swój wizerunek - jest przystojny, ubiera się ekstrawagancko i lubi luksusowe życie, czego przejawem jest między innymi kosztowny samochód. Większość ludzi trzyma na dystans i dla wielu pozostaje zagadką. Jedyną osobą, której ufa, jest jego przyjaciółka - Pazina (Marta Malikowska). Jako diler narkotykowy musi bowiem dbać o swoją prywatność. Z racji swojej profesji obraca się w środowisku miejscowych przestępców, należących do gangu Jacka (Robert Więckiewicz). Wśród jego klientów znajdą się zarówno gwiazdy show-biznesu, jak i politycy. Kuba jest przytłoczony trybem życia, jaki prowadzi. Kupuje więc dwa bilety do Argentyny z bliskim terminem wylotu. Na załatwienie ważnych spraw zostało mu tylko kilka dni. W tym samym czasie po odsiadce wychodzi Dario (Jan Frycz), starzejący się gangster. Ich losy wkrótce się skrzyżują i zmuszą Kubę do konfrontacji z przeszłością. Serial zawiera się w ośmiu częściach i został zrealizowany w oparciu o bestsellerową powieść gangsterską o tym samym tytule autorstwa Jakuba Żulczyka, który wraz z Krzysztofem Skoniecznym współtworzył scenariusz. W głównej roli zobaczymy debiutującego Kamila Nożyńskiego.

W tym odcinku

Nad ranem Pazina składa Kubie wizytę i każe mu obejrzeć wiadomości w telewizji. Mimo szokujących informacji Kuba zdaje się pozostawać niewzruszony. Natychmiast jednak wyrusza na spotkanie z Markiem, który zajmuje jedno z ważniejszych stanowisk w policji i który za opłatą godzi się na to, by kryć Kubę przed kolegami po fachu. Policjant nie przekazuje mu korzystnych wieści. Diler więc chce się pozbyć torby, podrzuconej mu przez gangstera. Potem dostaje kolejne zamówienie - od posła. Kuba jedzie do niego. Jak się okazuje, klient zażył mieszankę, która doprowadziła go do stanu psychozy. Kuba musi przedsięwziąć nietypowe środki, aby mu pomóc, zwłaszcza że nieopodal znajduje się ochrona. Potem realizuje duże zamówienie dla Ewy, małżonki zamożnego biznesmena, która regularnie kupuje od niego narkotyki. Zblazowana i osamotniona usiłuje nakłonić Kubę do stosunku. Tymczasem Paulina, jego była, wysyła mu jednoznaczne wiadomości i zachęca, by do niej przyjechał. Z kolei Dario chce wprowadzić w mieście swoje zasady.

Nagrody

Orzeł - filmowy serial fabularny

Występują

Twórcy

Ładuję...