Teleman

Dynastia Tudorów | sezon 4 odc. 10-ost.: Śmierć monarchii

(The Tudors 4: Death of a Monarchy)

serial historyczny Kanada/​Irlandia/​USA 2010
zdjęcie

W skrócie

W ostatnich chwilach życia król Henryk widzi widzi zjawy swoich byłych małżonek. Hans Holbein Młodszy maluje słynny portret monarchy.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Czwarty sezon popularnego serialu. Losy Henryka VIII, jednego z najbardziej kontrowersyjnych brytyjskich władców, który rządził Anglią w latach 1509-1547. Popadł on w konflikt z Kościołem katolickim i ustanowił niezależny Kościół anglikański. Ostatnia seria opowiada o ostatnich latach rządów władcy i jego małżeństwach z Katarzyną Howard i Katarzyną Parr.

W tym odcinku

Król domyśla się, że jego dni są już policzone. Tymczasem na dworze panuje napięta atmosfera. Wszystko to sprawia, że Henryk decyduje się na zawarcie pokoju z Francją. Admirał D'Annebault z radością przyjmuje rozejm, jednak nie wie, co odpowiedzieć na propozycję, aby jego państwo wraz z Anglią wypowiedziało wojnę katolicyzmowi. Hertford, chcąc umocnić swoją pozycję, prosi Bandona o poparcie. Podczas gdy schorowany Brandon unika opowiedzenia się po którejkolwiek ze stron, Gardiner wprowadza w życie swój plan, którego celem jest aresztowanie królowej i innych zwolenników protestanckich reform. Zawiadomiona o jego knowaniach, Katarzyna próbuje zyskać zaufanie Henryka.

Występują

Ładuję...