Chicago Fire: Pod nożem (12)

(Chicago Fire: Under the Knife)

serial obyczajowy USA 2013  od 7 lat
zdjęcie

W skrócie

Ratownicy przyjeżdżają na miejsce katastrofy niewielkiego samolotu, który rozbił się w strefie mieszkalnej. Próbują pomóc poszkodowanym osobom, które znajdowały się w okolicy.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Opowieść o niebezpiecznej i odpowiedzialnej pracy strażaków i ratowników medycznych z Chicago, którzy oprócz problemów na służbie muszą też mierzyć się z wieloma wyzwaniami w życiu prywatnym. W jednostce kierowanej przez Wallace'a Bodena (Eamonn Walker) są m.in. dwaj porucznicy, Matthew Casey (Jesse Spencer) i Kelly Severide (Taylor Kinney). Jednym z nowicjuszy, którzy dopiero niedawno dołączyli do zespołu, jest młody Peter Mills (Charlie Barnett), który chce pójść w ślady swojego ojca.

W tym odcinku

Ratownicy przyjeżdżają na miejsce katastrofy niewielkiego samolotu, który rozbił się w strefie mieszkalnej. Próbują pomóc pasażerom uszkodzonego przez maszynę samochodu, a także rannemu technikowi, który pracował przy liniach wysokiego napięcia w momencie wypadku. Severide mówi Bodenowi o swoim urazie. Przełożony każe mu przejść dokładne badania i zawiesza go w obowiązkach. Później Kelly odkrywa, że rehabilitacja potrwa nie sześć miesięcy, jak początkowo sądzili lekarze, a przynajmniej rok. Zdruzgotany strażak dowiaduje się też, że po operacji może w ogóle nie mieć szans na powrót do aktywnej służby. W Chicago zostaje znaleziony kontener, w którym próbowali dostać się do Stanów Zjednoczonych nielegalni emigranci z Meksyku. W środku ratownicy znajdują mnóstwo ciał, a także wyczerpaną, ale wciąż żywą dziewczynkę. Szesnastolatka trafia do szpitala. Dawson próbuje jej pomóc w pozostaniu w kraju. Boden dowiaduje się o romansie Petera i Gabrielli. Rozmawia ze strażakiem i ostrzega go, by skupił się na służbie, a nie relacjach uczuciowych ze współpracowniczką.

Występują

Twórcy

Ładuję...