Korona królów (117)

telenowela historyczna Polska 2018  od 12 lat

W skrócie

Jędrzej dochodzi do siebie po zabawie z poprzedniego wieczora. Mela wykorzystując okazję, wmawia mu, że spędzili ze sobą upojną noc. Piotr Szafraniec streszcza królowi wyniki inspekcji.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Ciąg dalszy barwnej opowieści o czasach panowania jednego z najwybitniejszych władców w dziejach Polski - Kazimierza Wielkiego (Andrzej Hausner), a także o jego życiu prywatnym u boku drugiej żony, Adelajdy Heskiej (Aleksandra Przesław). Opowieść, w której oprócz słynnych historycznych wydarzeń, jak podpisanie w Kaliszu traktatu pokojowego z Krzyżakami, pojawią się także mniej znane fakty jest wzbogacona o losy ostatniego niezależnego księcia piastowskiego, władcy świdnickiego Bolka II Małego (Andrzej Popiel).

W tym odcinku

Jędrzej dochodzi do siebie po zabawie z poprzedniego wieczora. Mela wykorzystując okazję, wmawia mu, że spędzili ze sobą upojną noc. Piotr Szafraniec streszcza królowi wyniki inspekcji przeprowadzonej przez straż miejską. Zapał młodzieńca imponuje Kazimierzowi. Monarcha zleca mu zwołanie pilnego spotkania, na którym mają się stawić: Jasiek, Pełka, Herman i biskup Jan. Orszak Heleny kontynuuje podróż do Świdnicy. Guncel nie ustaje w staraniach o względy dziewczyny. Ona jednak pozostaje niewzruszona na jego zaloty.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...