Medicopter 117 (72)

(Medicopter 117 - Jedes Leben zählt)

serial przygodowy Niemcy/​Austria 2003  od 12 lat

W skrócie

W fabryce doszło do eksplozji. Strażacy opanowali ogień, a Załoga B zajęła się rannym Martinem. Jedna z ciężarówek z chemikaliami jest jednak nadal w trasie i na ratunek rusza Załoga A.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Perypetie członków zespołu górskiego pogotowia lotniczego. W każdej chwili ratownicy muszą być gotowi do interwencji w trudnych warunkach, gdzie często o życiu lub śmierci poszkodowanych decydują sekundy. Niosąc pomoc, sami narażają życie. Członkowie zespołu muszą mieć zatem zaufanie do współpracowników, doskonałe wyszkolenie i stalowe nerwy.

W tym odcinku

W fabryce doszło do fatalnej pomyłki. Dostarczono niewłaściwe chemikalia, które wystawione na słońce spowodowały potężną eksplozję. Początkowo wydawało się, że sytuacja została opanowana. Strażacy szybko zagasili ogień, a Załoga B zajęła się rannym na skutek wybuchu Martinem. Po pewnym czasie okazuje się, że jedna z ciężarówek wiozących chemikalia jest w dalszym ciągu w trasie. W trakcie jazdy zsuwa się pokrywa naczepy i trucizna zostaje narażona na promienie słoneczne. Kiedy jedna z beczek wypada z auta, jej zawartość rozlewa się i dochodzi do kolejnej eksplozji. Na ratunek rusza Załoga A, która z narażeniem życia wydobywa kierowcę. Niestety, sytuacja ponownie się komplikuje. Okazuje się, że dym powstały po wybuchu ma działanie paraliżujące. W najgorszym wypadku może także doprowadzić do trwałej ślepoty.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...