Drogi wolności: Niedziela palmowa (7)

serial historyczny Polska 2018  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Rok 1921. Zbliża się Wielkanoc. Podczas świąt ma się odbyć ślub Maryni. Tymczasem w redakcji pogłębia się jej relacja z wydawcą. Lala boryka się z biedą. Na przekór rodzinie nie chce wrócić do domu.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Burzliwe losy rodziny Biernackich ukazane na tle przełomowych wydarzeń historycznych. W Krakowie wraz z bliskimi mieszkają trzy siostry, Marynia (Paulina Gałązka), Alina (Katarzyna Zawadzka) i Lala (Julia Rosnowska) Biernackie. Po długich i trudnych miesiącach wojny, która przetoczyła się przez Europę, w mieście czuć zapowiedź nadchodzących zmian. Pewnego dnia młode kobiety postanawiają założyć czasopismo, któremu nadają tytuł "Iskra". Decydują, że będzie to tygodnik. By zaczął się ukazywać, muszą pokonać wiele przeszkód. W końcu udaje im się przygotować pierwszy numer. Ukazuje się on 11 listopada 1918 roku.

W tym odcinku

Marzec 1921 roku. Zbliża się Wielkanoc. Podczas świąt ma się odbyć ślub Maryni z Szymonem Haseferem. Tymczasem w redakcji pogłębia się jej relacja z wydawcą. Doster wykorzystuje chwile sam na sam, by prawić dziewczynie komplementy. Wspólny wyjazd na Śląsk w sprawie dystrybucji lokalnego numeru wzbudza w niej wielkie emocje. Okazuje się także, że Michał i sekretarka Karolina również mają się ku sobie. Ze Śląska do Krakowa przyjeżdża działaczka Kazimiera Biela. We współpracy z Aliną organizuje akcje na rzecz odzyskania piastowskiego Śląska. Lala pogrąża się w biedzie. Mimo starań sióstr i na przekór całej rodzinie Biernackich mieszka z dzieckiem w maleńkiej ruderze. Do powrotu na Sławkowską może ją przekonać jedynie babka Emilia.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...