Korona królów (104)

telenowela historyczna Polska 2018  od 12 lat

W skrócie

Adelajda dostrzega konflikt między Heleną a Kundzią. Dwórka Ilza obiecuje, że podpyta dziewczynki. Wójt spotyka się z Marcinem. Przedmiotem ich rozmowy jest zbliżający się transport skór.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Ciąg dalszy barwnej opowieści o czasach panowania jednego z najwybitniejszych władców w dziejach Polski - Kazimierza Wielkiego (Andrzej Hausner), a także o jego życiu prywatnym u boku drugiej żony, Adelajdy Heskiej (Aleksandra Przesław). Opowieść, w której oprócz słynnych historycznych wydarzeń, jak podpisanie w Kaliszu traktatu pokojowego z Krzyżakami, pojawią się także mniej znane fakty jest wzbogacona o losy ostatniego niezależnego księcia piastowskiego, władcy świdnickiego Bolka II Małego (Andrzej Popiel).

W tym odcinku

Adelajda dostrzega konflikt między Heleną a Kundzią. Dwórka Ilza obiecuje, że podpyta dziewczynki. Elżbietka zdradza Kazimierzowi, że bardzo tęskni za zmarłą matką. Ku zaskoczeniu mężczyzny okazuje się, że dziewczyna pamięta historię Heleny, która chciała zaszkodzić Annie. Egle chce się dowiedzieć, czy Ligęzę i Bellę nadal coś łączy. Prosi o pomoc Gabiję. Wójt spotyka się z Marcinem. Przedmiotem ich rozmowy jest zbliżający się transport skór.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...